Szukanie nowej pracy to w dzisiejszych czasach prawdziwa sztuka. Zanim stworzymy swoją aplikację na wybrane stanowisko, musimy dokładnie zaznajomić się z wymaganiami firmy, w której zamierzamy się zatrudnić. Przede wszystkim ułatwi nam to napisanie najlepiej dopasowanego do profilu firmy CV, ponad to należy sprawdzić, jaką metodę rekrutacji stosuje dana firma.

praca

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy mamy taką wiedzę, to możemy rozważyć, czy w rzeczywistości mamy umiejętności, których oczekuje pracodawca.Jednakże nie załamujmy rąk, jeżeli nie całkiem pasujemy do profilu modelowego pracownika . Oprócz wykształcenia i doświadczenia, liczą się też kompetencje miękkie, takie jak samodzielność, itp.

Jeśli szukamy ogłoszeń pod hasłem: praca Ciechanów, to możemy się spodziewać bardziej tradycyjnych metod rekrutacji, gdyż nawet słynny Browar Ciechan, zapewne największy pracodawca w gminie, jest rodzimą firmą tradycyjną. Jeśli ubiegalibyśmy się o pracę w tego rodzaju przedsiębiorstwie, możemy spodziewać się raczej rozmowy kwalifikacyjnej.W dużych firmach, na terenie Warszawy czy Krakowa, coraz częściej organizuje się tzw. Assesment Center.

praca

Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to metoda, która pozwala na skuteczną ocenę kandydata oraz prognozowanie poziomu jego zaangażowania na nowym stanowisku, na które aplikuje.

Opublikowane w tym serwisie artykuły są według Ciebie zbyt lakoniczne? Jeżeli tak, to wejdź na stronę, na której przeczytasz pokrewne tematy.

Zwykle też przez samych uczestników sesji metoda ta uznawana jest za bardziej obiektywną. Wynika to przede wszystkim z samej budowy sesji AC. Na Assesment Center każdy kandydat rozwiązuje takie same zadania. Są oni również oceniani według takich samych kryteriów

Używanie takiej metody ma również pozytywny wpływ na tworzenie wizerunku korporacji na rynku pracy. Pracownicy przeważnie doceniają obiektywizm, natomiast aplikanci – wysokie standardy firmy. W przypadku gdy etap rekrutacji sfinalizuje się dla nich bez sukcesów, są radzi z faktu, że otrzymują pogłębioną informację zwrotną na temat swoich umiejętności. Korporacje, które organizują sesje AC, ponad to oferują informację zwrotną są oceniane jako bardziej wiarygodne, a także, jak również mające lepszy potencjał rozwojowy.

Tutaj więcej: