Księgowość

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Teraz staramy się ułatwić sobie właściwie wszystko, okazuje się, że każdego dnia tracimy potrzebne zdolności – jak chociażby ręczne pisanie czy liczenie w pamięci. Równolegle normalne zajęci okazują się tak wymagające, że bez pomocy odpowiednich sprzętów nie bylibyśmy w stanie funkcjonować.

Każde spotkanie z problemami wyjaśnia, w jaki sposób przywykliśmy do elektronicznych rozwiązań – gazeta w komputerze, budzik w telefonie i prognoza pogody z elektronicznej stacji pogody, bilet MPK mamy zakodowany na specjalnej karcie i przez cały dzień w pracy, gdzie poprzez światłowody łączymy się z całym światem. Nie ma czasu by sprawdzać, jak funkcjonują konkretne mechanizmy naszych sprzętów. Muszą być naturalnie pewne.

Kalkulatory myślą za nas

Dzisiaj bez wypieranych w szkole przez nauczycieli kalkulatorów nie wyobrażamy sobie funkcjonowania. Interesujące są teraz bardziej złożone i skomplikowane niż kiedykolwiek przypuszczaliśmy. Można popatrzeć na możliwości, oferowane przez Excel, by chwycić się za zmęczoną głowę. Codziennie, kilkaset razy używamy najróżniejszych kalkulatorów. Wyliczając wierszówkę, szacując kredyt, łącząc niezbędne środki i przeliczając je na euro – bez końca operujemy cyframi. Nawet, kiedy planujemy podróż, otwieramy mapę i przydaje się kalkulator odległości. To oczywiste już, że do chcąc oszczędzić sięgamy po kalkulator lokat.

Kalkulator potrzebny, kalkulator ulepszony

Zapotrzebowanie na tego typu usługi sprawiło, że kalkulatory są teraz dostępne powszechnie. Złożone procesy można było nareszcie zacząć prowadzić wirtualnie. Nie ma już chyba żadnego sprzedawcy, który nie namawiałby ludzi do swoich usług i nie proponowałby im opcji obliczania zysków na własną rękę. Kalkulator kredytowy i kalkulator odsetkowy, służy do tego żeby wiedzieć jak mocno możemy się się zapożyczyć. Kalkulator walutowy, informuje, kiedy możemy zarobić na wahaniach kursu walut. pracy (zobacz brutto ile netto) pracy (zobacz przelicznik wynagrodzenia)