Prawdopodobnie większość osób, które mają styczność z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej ma świadomość, że nie jest to proste zadanie biorąc pod uwagę wszystkie przepisy, a przede wszystkim podatki, które systematycznie trzeba płacić swojemu państwu. Wielu fachowców bierze pod uwagę niekoniecznie wysokość opodatkowania firm, ale w szczególności uciążliwość przepisów podatkowych, w których ciężko jest się połapać.

sklep www

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Mnóstwo firm, nawet tych jednoosobowych, zatrudnia osobę zajmującą się księgowością, gdyż najzwyczajniej w świecie nie mają ochoty, ani czasu zagłębiać się przepisy podatkowe. Weźmy dla przykładu rozliczanie z podatku VAT przez przedsiębiorstwa. Wystarczy popatrzeć na sposób rozliczania podatku VAT, żeby wiedzieć, że polski system podatkowy jest najprościej mówiąc, skomplikowany. Istnieją 2 rozwiązania w tym obszarze: metoda memoriałowa lub też kasowa . Pierwsza z nich polega na tym, że za dzień poniesienia kosztu bierze się ten, w którym doszło do zaksięgowania w oparciu o odpowiednie dokumenty, np. faktury. Pamiętajmy też, że w naszym kraju funkcjonuje podatek progresywny, którego nadrzędną zasadą jest to, że osoby zarabiające więpodatek (czytaj też vat ue)łacają znacznie wyższy % należnego podatku (więcej w tym temacie). Nie jest to system proporcjonalny, w którym każdy człowiek przekazuje na rzecz państwa konkretną kwotę pieniędzy z uwzględnieniem jednolitej stawki podatkowej. Po przekroczeniu konkretnego progu, możemy płacić nieproporcjonalnie więcej, niż osoby znajdujące się pod progiem. Z jednej strony nie jest sprawiedliwe wobec osób bogatszych, jednak z drugiej strony, takie osoby generalnie tego nie odczują, bowiem i tak zostaje im w portfelu sporo pieniędzy

.

roliczenie firmy

Autor: Dave Dugdale
Źródło: http://www.flickr.com

Podatki – męczarnia każdego przedsiębiorcy
Biorąc pod uwagę wszystkie kwestie powyżej poruszone, nawet prowadzenie sklepu internetowego może okazać się zbyt skomplikowane i kłopotliwe – czytaj ten artykuł. Nie jest natomiast tak, że wszyscy młodzi biznesmeni rezygnują ze swojej działalności po jakimś czasie. Przy dużym poziomie zaangażowania oraz determinacji można osiągnąć sukces nawet w rzeczywistości, w której funkcjonuje złożony system podatkowy. Niezbędne jest jednak szczegółowe przestudiowanie zróżnicowanych książek na ten temat.

Zainteresował Cię nasz artykuł? Więc czytaj to stacja kontroli pojazdów Szadółki, na co masz chęć na następnej stronie, którą z chęcią dla Ciebie stworzyliśmy.

Znajdziemy je między innymi w internecie.