Na jaki okres można zawiesić firmę?

Prowadzenie firmy może przynosić ogromne korzyści, ale własny interes to również poważne obciążenia oraz wynikające z nich ryzykowne sytuacje. Nie oznacza to jednak, że w razie kłopotów firmę powinniśmy od razu likwidować. Mamy możliwość skorzystania z „dłuższych wakacji”, co w przepisach określane jest jako zawieszenie działalności gospodarczej.

Znaczenie przekazywania 1 % na różne organizacje.

W czasie, kiedy zamyka się rok podatkowy duża liczba organizacji pożytku publicznego stara się zaskarbić sobie osoby, jakie rozliczają się za przychody pozyskane w danym roku, aby w swoim picie właśnie ich numer wpisali, jako instytucja, która uzyska 1% jego podatku. Natomiast nie trzeba zanadto pochopnie podejmować owej decyzji, bo aktualnie nadzwyczaj wiele czyta się o próbach wyłudzenia pieniędzy od nieświadomych ludzi.

Biuro księgowe oferuje kompleksowe obsługi dla organizacji czy osób indywidualnych na terenie Katowic oraz okolic

Nierzadko spotykane na terenie Polski biura rachunkowe posiadają za funkcje kompleksowej usługi dla instytucji oraz osób indywidualnych. Przedsiębiorstwa doskonale wiedzą, jak ważny jest porządek w papierach dotyczących rozlicznych faktur oraz wierzytelności. Biura rachunkowe mają na celu kierowanie specyfikacji księgowej.

Odliczenie podatku VAT ciągle dużym kłopotem dla niejednego podatnika

Każdy właściciel firmy ma określone przepisami prawa powinności względem urzędu skarbowego. Skarbówka chce posiadać wiedzę co sprzedaliśmy, co nabyliśmy, i jaki mamy z tego zysk lub straty. Jednym z wymaganych przez fiskusa papierów jest deklaracja VAT. Odnosi się ona tylko tych przedsiębiorców, którzy są płatnikami VAT. W tym celu należy sporządzać specjalną ewidencję VAT. Deklaracja VAT w zależności od rodzaju odliczenia powinna zostać dostarczona w ustalonym terminie.