Wakacje to dla jednych pora wypoczynku, a dla drugich pora wytężonej pracy, zwłaszcza tej sezonowej

Podczas kiedy jedni pakują plecaki i jadą na długo wyczekiwany urlop, to inni wpisują w internet sformułowanie agencja pracy tymczasowej Warszawa albo praca sezonowa Poznań. Wakacyjny czas to pora, gdy prace remontowo-budowlane idą pełną parą. To także okres, w którym zbiera się rodzime owoce i warzywa. Nic zadziwiającego w tym, że bezrobocie w trakcie wakacyjnych dni maleje, a obywatele mają szansę na to, aby dorobić do zbyt niskiej pensji albo odłożyć trochę pieniędzy na czarną godzinę.

Continue reading “Wakacje to dla jednych pora wypoczynku, a dla drugich pora wytężonej pracy, zwłaszcza tej sezonowej” »

Inwestycje w waluty

Większość z nas marzy o dostatnim życiu. Chcemy posiadać ogromny dom z basenem oraz nowoczesny samochód. Marzymy, by spędzać każdy urlop na egzotycznych wyspach. W rzeczywistości, duszą nas niespłacone kredyty, nasz wiekowy samochód potrzebuje kolejnych napraw, a my musimy oszczędzać przez cały rok, aby pojechać z całą rodziną nad Bałtyk. Dlatego wiele osób szuka dodatkowych etatów.

Continue reading “Inwestycje w waluty” »

Własnych pracowników trzeba efektywnie zmotywować do pracy!

Na nieszczęście niektórzy przedsiębiorcy sądzą, iż tak naprawdę nie ma większego sensu motywować swoich ludzi – niby po co, w końcu im płacą: właśnie tak rozumuje znaczna część przedsiębiorców. Jednakże fakty są takie, że własnych pracowników i tak należy skutecznie motywować. W jaki sposób? Cóż, to zależy tak naprawdę od rodzaju biznesu. Z całą pewnością azjatyckie sposoby motywacji, np. metoda kaizen, są w stanie dać całkiem sporo. To tak naprawdę mocno interesujące, iż zasadniczo Azja to kontynent, w którym ludzie ciężko pracują.

Continue reading “Własnych pracowników trzeba efektywnie zmotywować do pracy!” »