Jednym z bardziej przeciążanych części naszego ciała są kolana.

Za ich pomocą możemy chodzić, tańczyć czy zajmować się sportem, są one naprawdę wyjątkowym wytworem natury, który pozwala na poruszanie się na dwóch kończynach. Elementy kolana są stabilizowane przez skomplikowany system wiązadeł, których jest aż jedenaście. Jeśli wszystkie są w dobrej kondycji, to nie ma żadnego problemu z poruszaniem się, gorzej jeśli pod wpływem kontuzji czy urazu któreś ulegnie naderwaniu. W lżejszych urazach zakończyć się to może paroma dniami odpoczynku, lecz niekiedy urazy tego typu mogą nieść za sobą konieczność zrobienia skomplikowanej operacji.

Czasem nie zdajemy sobie sprawy z tego jak duże obciążenie znoszą nasze nogi

Kiedy chodzimy czy biegamy wpływamy na funkcjonowanie naszych stawów oraz wszystkich mięśni, które istnieją w naszym organizmie. Czasami starczy jedynie moment dekoncentracji, aby doznać jakiejś kontuzji, lecz kiedy uprawiamy sport, to ma szansę się okazać, że przez te wszystkie lata nasze nogi były tak mocno nadwyrężone, iż w pewnym momencie już nie będziemy mogli grać, jeżeli prędzej nie udamy się do lekarza oraz on nam nie pomoże ze własną wiedzą oraz doświadczeniem.

Rekonstrukcja kolana- skuteczna pomoc jak również gwarancja na sprawny powrót do zdrowia oraz do ulubionych czynności

Problemy z kolanami są coraz częstszą przyczyną narzekań osób w różnym wieku. Tak samo osoby młode, jak również starsze nierzadko narzekają na kłopoty z chodzeniem, jakie zazwyczaj są wynikiem uszkodzenia kolana. Doskonałym sposobem na pozbycie się problemu z bolącym kolanem jest jego rekonstrukcja, jaką najlepiej wykonać w Krakowie.