W dzisiejszych czasach w bardzo wielu aspektach życia można zauważyć wpływ nowych technologii. Dotyczy to zwłaszcza komputerów i sieci WWW. Widać to dobrze na przykładzie urzędów i pozostałych instytucji publicznych, które na dzień dzisiejszy zwykle są już zautomatyzowane. Ogólna komputeryzacja objęła również sferę bankowości. Jednym z początkowych przejawów tego zjawiska było pojawienie się bankomatów, przyrządów elektronicznych służących do szybkiego wypłacania środków z konta.

technologie
Banki również są skomputeryzowane, co znacznie skraca czas czekanie na wykonanie potrzebnej usługi.

Nie chcemy zezwolić na to, byś nie uświadczył wszelkich newsów na ten temat. Namawiamy więc do kolejnego wątku. W nim czeka na Ciebie kompleksowa treść.

Wielki wpływ na bankowość wywarło upowszechnienie się Internetu. Od jakiegoś czasu działa i prężnie się rozwija tak zwana elektroniczna bankowość. Odznacza się ona tym, że wszelkie lub też większą część spraw związanych z bankiem można zrealizować tylko poprzez sieć, czyli bez wychodzenia z domu. Z czasem jako odmiana stworzona została również bankowość elektroniczna dla firm – .

Przelewy przez Internet

Równocześnie z wprowadzeniem bankowości elektronicznej poszerzano zakres usług, które są możliwe do zrealizowania w ten sposób. Aktualnie są to między innymi takie usługi jak zaciągnięcie pożyczki czy kredytu.

Jeżeli szukasz ciekawych informacji na ten temat, poczytaj tutaj (https://banery-druk.net/banery-reklamowe-bialystok) nas, a na pewno odnajdziesz interesujące fakty.

Najpopularniejszą usługą jest jednak dokonywanie przelewów za pośrednictwem sieci. Jest to droga bardzo łatwa i szybka. Użytkownik posiadający konto w Internecie musi tylko wprowadzić dane odbiorcy we właściwych miejscach oraz wpisać kwotę przelewu. W przypadku posiadania konta w banku tym samym co odbiorca środki

technologie

Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com

dotrą w ten sam dzień. W innych sytuacjach trwa to zwykle około jednej doby.

Wyłącznie internetowo

Jeszcze do niedawna jeżeli chodzi o bankowość internetową, to była ona w każdej sytuacji sprzężona z posiadaniem standardowego konta, które związane było z możliwością wypłacania pieniędzy i przeprowadzania innych transakcji w siedzibie banku. Aktualnie z kolei coraz większą popularność zyskują banki tylko internetowe. Jedyne, co posiada klient takiego banku, to karta debetowa , za pomocą której wypłaca on środki z bankomatu. Oprócz tego wszystkie potrzebne czynności realizuje sprzed monitora komputera. Jest to na pewno metoda nowoczesna i bardzo wygodna.