Kiedy idziemy do fryzjera albo kosmetyczki to wierzymy w to, że wszystko, co zostanie użyte przy pracy z nami jest sterylnie czyste. Choć zapewne to nie zawsze są zabiegi, które doprowadzają do głębszego kontaktu ze skórą, jednak nikt nie chce po wizycie w którymkolwiek gabinecie dostać jakiegoś uczulenia lub czegoś gorszego. Dlatego tak istotne jest, by fryzjerzy i kosmetyczki miały sterylizator kosmetyczny.

Domowy sterylizator

Autor: YUCHIA CHUNG
Źródło: http://www.flickr.com
To urządzenie, które pozwala utrzymać wszystkie narzędzia w czystości. Producenci zadbali o to, żeby było można wybierać wśród różnych sterylizatorów – więcej na cosmed24. Mamy sterylizatory z różnych półek cenowych i w różnych kształtach a co się z tym wiąże o różnych możliwościach. Tak, więc każdy fryzjer oraz kosmetyczka będzie mogła wyszukać sterylizator dla siebie. Warto pamiętać o tym już na samym początku zakładania działalności. Bo nie będzie potem żadnych problemów z utrzymaniem w czystości naszych sprzętów i kliencie okażą się usatysfakcjonowani.

Najważniejsze to nie zapominać o czystościKtóra z przedstawicielek płci pięknej nie kocha chadzać do kosmetyczki, palec do budki? A która nie przepada za wizytami u fryzjera? Prawda jest taka, że większość kobiet i sporo mężczyzn uwielbia po prostu zadbać o siebie, bo lubi świetnie wyglądać. Dlatego tak istotne jest by wybierać dobre salony, gdzie jest sterylizator kosmetyczny, który pozwala na profesjonalne czyszczenie narzędzi, którymi posługują się obsługujący nas mistrzowie od fryzur czy też od pięknej cery – więcej na cosmed24.

Po prostu sterylizator powinien być obowiązkowym urządzeniem w każdym gabinecie fryzjerskim oraz w salonie piękności. Bo najważniejsze, by wszystko było całkowicie czyste. A taki sterylizator pozwala na łatwiejsze zachowanie zasad higieny. Wystarczy na określony czas włożyć używane narzędzie pracy do sterylizatora, żeby potem móc je wyjąć i zacząć nim pracować.

Opublikowane w tym serwisie artykuły są dla Ciebie zbyt skąpe? Jeśli tak, to wejdź na stronę zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy, na której znajdziesz podobne tematy.

/J]

Tego typu sprzęt to koszt od dwudziestu złotych – są to sterylizatory ręczne, lub trzeba wydać około 300 i więcej, za te, które są elektryczne. Najistotniejsze jednak żeby nie zapominać, o tym by zawsze, bez względu na to czy posiada się urządzenie, mieć płyn, który zdezynfekuje nasze narzędzia z każdego nawet najdrobniejszego brudu. W tego typu lokalach usługowych, gdzie konieczny jest sterylizator zasady bezpieczeństwa i higieny pracy są niesamowicie rygorystyczne i trzeba się do nich stosować, jeżeli nie chcemy mieć problemów.

Zainteresował Cię ten tekst? Jeśli tak, to szybko zobacz jeszcze szczegóły pod adresem (http://www.dcn.pl/s10_fulfilment), znajdziesz tam dodatkowe dane.

/J]