Lubimy słoneczną pogodę i wówczas, gdy udajemy się na urlop, i wtedy, gdy jesteśmy w pracy. Jeżeli odpoczywamy nad jeziorem, to spiekota w ogóle nam nie przeszkadza, lecz jeśli fala gorąca trwa już trzeci tydzień, to mieszkając w bloku robimy w zasadzie wszystko, aby skutecznie chronić się przed promieniami słońca.

firma

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Zasłony, rolety lub markizy oczywiście stanowią istotny element dekoracji, lecz oprócz tego mają za zadanie chronić członków rodziny przed mocnym słońcem. Jeśli ktoś ma małe mieszkanie z oknami skierowanymi na południe i uważa, że w salonie jest po prostu zbyt jasno, to może nieco przyciemnić szyby. Transparentna folia (jeszcze więcej – przejdź na naszą stronę to łącze) przeciwsłoneczna (zobacz więcej na stronie) idealnie sprawdzi się we wspomnianym wypadku. Można ją kupić w tradycyjnych sklepach lub zamówić w tych wirtualnych. Następnie wystarczy ją przykleić na okno, postępując zgodnie z instrukcjami zamieszczonymi na załączonej ulotce. Ponadto folia przeciwsłoneczna może również spełniać rolę lustra weneckiego, zatem osoby znajdujące się na dworze nie dostrzegą tego, co akurat dzieje się w mieszkaniu.

Ochronę przed oślepiającymi promieniami słońca muszą również zapewnić sobie wszyscy kierowcy. Na przedniej szybie rzecz jasna nie wolno niczego przyklejać, ale na tylnych można bez obaw montować różnego typu przesłony. Przykładowo folie samochodowe chronią podróżnych znajdujących się na tylnej kanapie – przejdź do strony. Jeśli kierowca zadba o dobrą ochronę samochodu, to w czasie upałów we wnętrzu nie będzie zbyt gorąco. Tymczasem same folie samochodowe są również wykorzystywane w celach reklamowych – wtedy na szybach aut są zamieszczane m. in. dane teleadresowe.

Na koniec trzeba dodać, że tak zdeklarowanym domatorom, jak i kierowcom warto polecić doskonałej jakości okulary przeciwsłoneczne (tutaj) – są one bardzo potrzebne podczas podróży samochodem w gorące dni, jak również w czasie leżakowania na tarasie.