Odpadki organiczne są naturalnym, bez ustanku powtarzającym się i absolutnie niepożądanym skutkiem ubocznym w wszelkiej kuchni. Stanowią one pokarm dla różnych gryzoni, robaków, a dzięki szybko zachodzącym gnilnym procesom stają się przyczyną nieprzyjemnych woni oraz pożywką dla mikroorganizmów.
Opcją dla gromadzenia tychże odpadów w pojemnikach jest ich drobienie.

gospodarowanie odpadami

Autor: Arvid Rudling
Źródło: http://www.flickr.com
Laptop

Autor: Lindsey Turner
Źródło: http://www.flickr.com
Wrzucone do zlewozmywaka odpady gastronomiczne zostają przemielone poprzez młynek zainstalowany pod zlewem. Rozkruszone odrzuty razem z wodą schodzą do ścieków. Umożliwia to ich likwidację na etapie powstawania. Młynki możemy użytkować do drobienia takich odpadów jak: obierzyny ziemniaków, kawałki ryb, skorupki jajek, wyciśnięte cytryny i pozostałe owoce, fusy po kawie i herbacie oraz pozostałe miękkie odpadki po potrawach. Sporo interesujących wiadomości przeczytasz pod tym linkiem .

Poprzez młynek nie przejdą odpady zwierzęce takie jak kości, chrzęści. Wykorzystanie młynka nie zmieni funkcjonalności zlewozmywaka. Można w dalszym ciągu robić to, do czego jesteśmy przyzwyczajeni: myć naczynia, nalewać wodę etc. Do każdej z tychże czynności nie musimy włączać młynka. Wykorzystywanie rozdrabniaczy do odpadków organicznych niesie ze sobą ciąg atutów. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej koniecznie zobacz stronę . Czas roboty w kuchni będzie skrócony dzięki temu, iż odpadków możemy pozbywać się już w chwili ich powstawania albo podczas mycia talerzy. Dzięki używaniu młynków do odrzutów organicznych natychmiast polepszają się warunki sanitarne w kuchni.

Zmniejsza się ilość odpadów w pojemnikach, co znacznie ogranicza, a często nawet likwiduje ogniska powstawania drobnoustrojów, nieprzyjemnych woni oraz pojawiania się gryzoni.