Jeżeli ktoś jest samotny i nie posiada wolnego, na poszukiwanie drugiej połówki przez wchodzenie do kawiarni lub kina, to bez wątpienia wspaniałym rozwiązaniem może się okazać sieć. Jednak znacznie więcej osób funkcjonuje samotnie z własnego wyboru, bo dochodzą oni do zdania, iż praca w korporacjach zabiera im zbyt wiele czasu oraz nie posiadają już wolnej chwili na to, aby tworzyć trwałe związki.

Stolik w restauracji dla dwojga

Autor: Frerieke
Źródło: http://www.flickr.com/
Single to nic nowego

Dawniej gdy mijały lata a młoda osoba nie zakładała rodziny stwierdzało się, iż jest starą panną, albo starym kawalerem. Dziś to stwierdzenie właściwie wychodzi z użycia oraz częściej mówi się o tym, że ktoś jest singlem. Jest to grupa ludzi, którzy bardzo często samodzielnie wybierają sobie taki styl życia. Nie chcą się z nikim wiązać, chcą być samodzielni, wtedy posiadają odpowiednią ilość czasu na rozwijanie własnej kariery zawodowej, na spotykanie się ze znajomymi.

Nikt im nie mówi co mają zrobić, a czego im nie wolno, wręcz odwrotnie samodzielnie o sobie decydują oraz nie muszą się na nikogo oglądać, w czasie układania swojego wolnego czasu. Czasami takie osoby nawet twierdzą, iż przez to po pracy mają szansę zjeść szybki posiłek oraz usiąść wygodnie przy jakiejś grze, lub z fajną książką oraz nie muszą się zamartwiać, iż ktoś im wytknie, iż nic nie robią. Dobrze jest im ze własną samotnością, a przyjaciele w razie czego zawsze dostarczają im właściwej rozrywki.

Znajdź swoją druga połówkę

Takie zjawisko już nikogo nie dziwi

Praktycznie w każdym państwie już możemy spotkać singli, jednak jak się okazuje single w UK (zdobądź kontakt z osobami za granicą – osoby samotne w UK) są chyba najbardziej popularną grupą, a co więcej to właśnie oni potrafią najlepiej wyrównać czas między pracą a swoimi przyjaciółmi. Idą do kina, do pubu, jadą razem na urlop, a praca w sporych korporacjach pozwala im na spełnianie marzeń, bez konieczności oglądania się na kogokolwiek innego. Samodzielnie decydują o swoim życiu, co więcej spora większość z nich nawet nie poszukuje drugiej osoby, z którą mogliby rozpocząć żyć, gdyż uważa, iż jest im to do niczego niepotrzebne, iż świetnie sobie w życiu dają radę.

To jest mniej obraźliwe

Bez wątpienia nazwa singiel jest mniej pejoratywne niż określenie stara panna albo kawaler. Nie niesie ze sobą takiego nieprzyjemnego ładunku, jak to ma miejsce w tym pierwszym stwierdzeniu, a co się z tym łączy cieszy się obecnie dużo znaczniejszą modą, zarówno wśród singli, jak i też pośród ludzi z ich otoczenia, które nie prowadzą takiego stylu życia. Poza tym oferuje tutaj znaczniejszą swobodę funkcjonowania i życia tak, jak pragnie konkretna jednostka, a nie jak chce ogół społeczeństwa.