Gdzie wygodnie i korzystnie zjeść w Tarnowskich Górach? Co najlepiej zamawiać? Jakiego jedzenia unikać? Które miejsca omijać z daleka? Te i inne pytania stawiają sobie smakosze jedzenia poza domem. W barach jedzenia jest od groma i ciut ciut. Patrząc na nie chętnie spróbować wszystko. Ale nie wszystko, co smacznie się prezentuje, jest takie naprawdę. A następstwa stołowania się w niesprawdzonych miejscach mogą być nieciekawe.

Manager restauracji

Autor: www.audio-luci-store.it
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z najtańszych alternatyw w celu zjedzenia obiadu jest pójście do sprawdzonej pizzerii. Lokale takie występują nagminnie w dużych polskich miastach i zazwyczaj cieszą się dużym powodzeniem. Zwłaszcza popularne są takie, które położone są niedaleko ośrodków akademickich i uczelni. Studenci nierzadko bardzo cenią sobie możliwość spożycia domowego posiłku za niską cenę. Oferta pizzerii w Polsce jest dość różnorodna. W menu są najczęściej potrawy z tradycyjnej kuchni włoskiej, makarony oraz dania typu fast food (odsyłam tutaj).

Nie popadajmy w przesadę, sporadycznie wręcz trzeba pozwolić sobie na kaloryczne posiłki, jeśli tylko nie jest to standardem, a oprócz frytek, nasza dieta zawiera witaminy, a my sami ruszamy czymś więcej niż tylko otwieraczem do piwa. Czasami możemy pozwolić sobie na potrawę typu pizza (zobacz: smaczny kebab i pizza w Pizzeria Bartolini).