Zabezpieczanie należności w transakcjach międzynarodowych

Forfaiting i faktoring. Porównywalne założenia, inni adresaci. Jakie korzyści w biznesie niosą ze sobą te pojęcia?

Faktoring to usługa mało jeszcze powszechna w Polsce, acz coraz bardziej doceniana przez właścicieli firm.To głównie zapewnienie dużej ilości gotówki w szybkim czasie i bez zbędnych formalności. Po pierwsze, gwarantuje firmom środki konieczne do ich funkcjonowania.

Dlaczego warto przeglądać aukcje komornicze?

Nikt z nas nie lubi spotkań z komornikami, jednak w pewnych sytuacjach tego typu kontakty są nieuniknione. Komornicy zwykle pojawiają się wtedy, gdy miewamy kłopot z pieniędzmi lub zaniechamy płatności, jakie należy realizować i jest to forma kary za podjęte akcje. Gdy już dochodzi do zajęcia komorniczego, możemy spłacać nasz dług lub zgodzić się na zajmowanie własnych rzeczy.

Co powinien wiedzieć startujący dopiero przedsiębiorca? Niby niezbyt dużo, ale jednakże niektóre informacje są konieczne

Jednoosobowa działalność gospodarcza to najbardziej spotykana forma prowadzenia firmy. Jest bardzo dużo plusów takiego sposobu jej prowadzenia. Jesteśmy w stanie do tego zaliczyć łatwość założenia, niższe składki ZUS przez dwa lata od startu, jeżeli jest to pierwsza nasza firma, możliwość swobodnego podejmowania decyzji.
Nawet jednoosobowa działalność gospodarcza musi mieć rachunek bankowy.