Rachunkowość świadczeń pracowniczych – na czym polega i co się z nią wiąże, czyli kilka istotnych wiadomości

Każdy z nas słyszał kiedyś słowo rachunkowość, ale nie wszyscy wiedzą, co dokładnie oznacza. Wydaje się to niełatwe i pokrętne, jednak wcale taka nie jest. Można pokazać to na przypadku rachunkowości świadczeń pracowniczych.

Continue reading “Rachunkowość świadczeń pracowniczych – na czym polega i co się z nią wiąże, czyli kilka istotnych wiadomości” »

Dlaczego warto przeglądać aukcje komornicze?

Nikt z nas nie lubi spotykać się z komornikami, jednak w pewnych sytuacjach tego typu spotkania są nieuniknione. Komornik zazwyczaj pojawia się wtedy, gdy wplątujemy się w problemy z pieniędzmi lub unikamy opłat, które należy realizować i jest to forma kary za nasze akcje. Gdy już dochodzi do zajęcia komorniczego, możemy spłacić nasz dług lub zgadzać się na zajęcie naszych rzeczy.

Continue reading “Dlaczego warto przeglądać aukcje komornicze?” »

Zabezpieczanie należności w transakcjach międzynarodowych

Forfaiting i faktoring. Zbliżone działania, inni odbiorcy. Co oznaczają te terminy?

Faktoring to usługa mało jeszcze powszechna w Polsce, acz coraz bardziej doceniana przez właścicieli firm.Bezsprzecznie zapewnia gotówkę (płynność) w dość krótkim czasie i bez niepotrzebnych formalności. Co najbardziej istotne, zapewnia przedsiębiorstwom środki niezbędne do ich funkcjonowania.

Continue reading “Zabezpieczanie należności w transakcjach międzynarodowych” »

Co powinien wiedzieć startujący dopiero przedsiębiorca? Niby niezbyt dużo, ale jednakże niektóre informacje są konieczne

Jednoosobowa działalność gospodarcza to najczęściej obowiązująca forma prowadzenia działalności. Jest bardzo dużo plusów takiego sposobu jej prowadzenia. Jesteśmy w stanie do tego zaliczyć prostotę założenia, bardziej niskie składki ZUS przez dwa lata od startu, jak jest to pierwsza nasza działalność, możliwość swobodnego podejmowania decyzji.
Nawet jednoosobowa działalność gospodarcza musi posiadać rachunek bankowy.

Continue reading “Co powinien wiedzieć startujący dopiero przedsiębiorca? Niby niezbyt dużo, ale jednakże niektóre informacje są konieczne” »