Zabezpieczanie należności w transakcjach międzynarodowych

Forfaiting i faktoring. Porównywalne założenia, inni odbiorcy. Jakie korzyści w biznesie niosą ze sobą te określenia?

Faktoring to pojęcie jeszcze nie tak dobrze znane w naszym kraju, jednak coraz śmielej respektowane przez właścicieli firm.Bezsprzecznie zapewnia gotówkę (płynność) w dość krótkim czasie i bez niepotrzebnych formalności. Co najważniejsze, oferuje przedsiębiorstwom środki konieczne do ich funkcjonowania.

Niewiele trzeba by mieć długi

Jeśli jesteśmy niewielką firmą świadczącą usługi, albo po prostu osobą fizyczną, która komuś wypożyczyła finanse, to należy się ciągle liczyć z tym, iż może pojawić się dług. Wystarczy, że ktoś popadnie w kłopoty finansowe, nie otrzyma na czas swojej wypłaty oraz już ma szansę się okazać, iż nie jest w stanie spłacić również nam. Do tej pory przy długim oczekiwaniu na zwrot zadłużenia byliśmy skazani na wsparcie przedsiębiorstwa windykacyjnej, która zazwyczaj dość sporo sobie liczy za taką radę, dziś możemy wypróbować sami odzyskać dług za pomocą odpowiednich platform.

Czy jest send wypróbować programu do windykacji?

W ostatnich latach na rynku windykacyjnym otworzyło się wiele przedsiębiorców mających w swojej ofercie ściąganie długów drogą elektroniczną. Wystarczy zarejestrować się na takiego rodzaju platformie windykacyjnej, aby stać się jej klientem i czerpać z tego korzyści. Portale takiego typu mogą wysyłać wierzycielom o wysokości długu i w ten sposób przypominać im o należnej kwocie.