Na rynku istnieje zadziwiająco wiele ścieżek oraz opcji, które gwarantują wspieranie kreatywności osób najbardziej zaangażowanych i ambitnych. Wystarczy tylko chcieć, a ciekawe opcje staną przed Wami otworem! Już teraz warto określić, co znajduje się wśród najważniejszych zainteresowań i czym chcielibyśmy się zająć, ponieważ im szybciej znajdziemy naszego konika, tym szybciej odniesiemy sukces. Wyjątkowo korzystne dla zainteresowanych osób opcje, jakie stwarza nasz kraj, są na wyciągnięcie ręki już teraz.

Czym cechuje się social lending?

pomysł - żarówka

Autor: mattwalker69
Źródło: http://www.flickr.com

Decydując się dziś na social lending na Wspieram.to, czyli tzw. pożyczki społecznościowe lub społeczne, mamy do wyboru całą gamę atrakcyjnych propozycji. W szczególności oparte są one na zawieraniu korzystnych dla obu stron transakcji pożyczek. Ustalane są one między osobami fizycznymi dzięki porozumiewaniu się przez różnego typu serwisy społecznościowe. Nie korzysta się wtedy nawet z nieznacznej pomocy czy ingerencji różnych pośredników, jak m.in. tradycyjnych instytucji finansowych.

Jak można dziś skutecznie wspierać kreatywność młodzieży?

Na czym polega obecnie wspieranie kreatywności? Nie tylko wsparcie finansowe jest ważne, ale młodzi ludzie w szczególności poszukują na swojej drodze właściwego mentora. Osobą inspirującą może być dziś każdy. W prosty sposób można określić, kto ma dobre intencje oraz czym śladem chcemy podążać. Na realizację różnych celów potrzebujemy kapitał, jakiego nie posiadają młodzi w większości. To właśnie w celu pomocy finansowej takim zaangażowanym osobom oraz wyróżniającej się intelektualnie młodzieży spieszą różne, sprawdzone przez wielu organizacje w naszym kraju i strony oferujące crowdfunding.

Wspieranie kreatywności a social lending

Znane w coraz szerszych kręgach pożyczki, z angielszczyzny social lending, oparte są w głównej mierze na osobistym wsparciu finansowym. Jest to niezwykle wygodna i bezpieczna opcja pożyczania pieniędzy. Jako pierwszy tego typu serwis uznaje się brytyjski Zone of Possible Agreement – w skrócie Zopa. Zyskał on już na samym początku dużą popularność, dzięki której też w innych krajach zaczęły powstawać podobne sposoby wzajemnej pomocy.