Od końca zeszłego roku ceny powierzchni mieszkalnych spadają. Analitycy prognozują, że ta tendencją zachowa się przez znaczący okres, wysoce prawdopodobne, że aż do 2013 roku. Podobnie prezentuje się sytuacja na rynku willowym. Tam mocny spadek wystąpił 3 miesiące temu i widać go do dzisiaj. Czy mamy zatem najlepszy czas, by kupić sobie własne cztery kąty? Dużo wskazuje na to, że tak, choć może powinno się jeszcze poczekać, by upolować opłacalniejsze oferty. Za parę miesięcy kurcząca się ciągle sprzedaż mieszkań może wywołać powtarzające się spadki cen.

Inwestycje, nieruchomości

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Jak twierdzi raport Home Broker, ceny w dużych miastach w naszym kraju spadły przeciętnie aż o niemalże jedną dziesiątą. Na taką sytuację oddziałuje wiele czynników. popyt jest niski, warunki kredytów niezbyt korzystne. Stabilny poziom cen, a nawet odrobinę wyższy niż wcześniej, trzyma mieszkalnictwo apartamentowe w modnych lokacjach.

Masz jakiekolwiek kłopoty ze wyszukaniem rzetelnych wiadomości? To zerknij na tekst (https://multibed.pl/dla-inwestorow-nieruchomosci/) zamieszczony w tym serwisie a przekonasz się, że to jest wszystko, co potrzebne.

Jest to powszechne zjawisko zwłaszcza w dużych ośrodkach, takich jak warszawa. Nieruchomości apartamentowe na Ursynowie i Bemowie są mocno cenione przez nabywców, stąd koszt ich zakupu zwiększył się. Ich ceny startują od ponad dziesięciu tysięcy PLN za metr kwadratowy. Bez problemu można je wyszukać zwyczajnie wpisując „nieruchomości Warszawa” w popularną wyszukiwarkę.

Ściana jak nowa

Autor: Shutterstock
Źródło: Shutterstock

Systematycznie obniżają się za to ceny w blokach sprzed lat 90.. Nieistotne, czy to jest Poznań, Lublin czy Warszawa, mieszkania ulokowane w wielopiętrowych gmachach, budowane z marnej kondycji budulców tanieją masowo.

Masz szansę, by tu przeczytać ciekawy news? Chcesz więcej? Więc kliknij ten link i przenieś się na inną stronę z podobnymi wątkami.

Nie można się dziwić, bo cały czas oddaje się sporo współczesnego budownictwa. Niedawno rodziła się nawet dziwaczna moda, łączona ze kręgami hipsterskimi, która wychwala plusy burych pamiątek z poprzedniej epoki. Nietrudno zgadnąć, odzew był minimalny.

Źródło: