Co powinien umieć dobry księgowy, czyli parę uwag o pracownikach doskonałych

Każdy budowlaniec, który prowadzi własną działalność gospodarczą musi sobie poszukać księgowego lub księgową, gdyż samodzielnie raczej nie będzie wypisywał faktur ani wypełniał blankietów dla ZUS-u i innych instytucji publicznych. Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele, ale do tych najistotniejszych zaklasyfikujemy kompletny brak czasu, a także brak wymaganych umiejętności – przecież nie każdy ma obowiązek wiedzieć, że tego roku kwota zmniejszająca podatek wynosi nieco ponad 3 000 złotych. Świetnych księgowych potrzebują również potężne przedsiębiorstwa, banki i placówki oświatowe, w tym też politechniki.

Nie ma potrzeby wystawać w wielkich ogonkach w Urzędzie Skarbowym! Podatek możemy rozliczyć przez internet, szybko i wygodnie!

Od rozliczenia podatku i sporządzania pitów, nikt nie ucieknie,to po prostu nasz coroczny obowiązek, który musi się wypełnić. Dla wielu osób jest to nieco uciążliwe, ponieważ muszą szukać biura rachunkowego lub osoby, która wykona dla nich deklarację, a później jeszcze wystawać w długiej kolejce, by złożyć gotowy formularz w Urzędzie Skarbowym. Warto zaznaczyć, że nie musi tak się dziać! Przecież pit2015 można uzupełnić samodzielnie, a kolejek też można uniknąć, składając deklarację online.

Nabyta wiedza i umiejętności przydatne w pracy księgowego

Praca księgowego od dłuższego czasu ulega przekształceniom. W licznych kręgach nadal pokutuje przekonanie, że jest to “szeregowy” pracownik biurowy, a jego praca jest monotonna i nie wymagająca zbyt wielu zdolności. Tymczasem na dzień dzisiejszy praca na stanowisku księgowego wymaga posiadania zróżnicowanych umiejętności, a przede wszystkim wysokiego i na bieżąco aktualizowanego poziomu informacji.

Biura księgowe w Bydgoszczy

Każdy manager firmy musi zmierzyć się z pewną ważną decyzją – utrzymywać własnych księgowych czy zatrudnić
niezależne biuro rachunkowe. Oba te rozwiązania wykazują jakieś zalety. Wybór musi się oprzeć na takich parametrach firmy, jak liczba zatrudnionych, finanse i skala prowadzonych transakcji pieniężnych.