Skuteczny sposób na nudę, czyli gry kosmiczne

Każdy z nas potrzebuje w czasie dnia odrobiny relaksu tylko dla siebie. Relaks jest niezwykle ważną częścią codzienności, w związku z czym lekarze alarmują, by pamiętać o codziennej dawce czegoś, co sprawia nam radość. Zadowolenie z życia pozwala utrzymać świetne zdrowie przez długie lata. Powinniśmy o tym pamiętać codziennie i przeznaczać każdego dnia co najmniej pół godziny tylko dla siebie.

Continue reading “Skuteczny sposób na nudę, czyli gry kosmiczne” »

Oprawa publikacji książkowych może być najbardziej realną sztuką. Tym właśnie jest porządna sztuka introligatorska. Czy wiesz dlaczego jest tak istotna?

Introligatorstwo było długo rzemiosłem, podobnie jak wiele innych zajęć. Dopiero w późniejszym okresie to zajęcie zaczęło aspirować do miana sztuki, gdyż określane tym mianem introligatorstwo artystyczne zaczęło zdobywać niezwykłe poważanie na przełomie dziewiętnastego i dwudziestego wieku. Zachwycająca sztuka oprawiania książek zaczęła być wobec tego w kręgu zainteresowań mnóstwa znaczących artytstów.

Continue reading “Oprawa publikacji książkowych może być najbardziej realną sztuką. Tym właśnie jest porządna sztuka introligatorska. Czy wiesz dlaczego jest tak istotna?” »

Wizytówki, podręczniki, tomiki, czy gazety lokalne i ogólnokrajowe – czyli co możemy wydrukować w drukarni

Żyjemy w czasach, kiedy każda firma chciałaby reklamować się jak najlepiej. Jeśli i my potrzebujemy co jakiś czas zadbać o to, aby posiadać i rozdawać swoje ulotki, to drukarnia będzie miejscem, do którego na pewno się udamy. Nie ulega wątpliwości, że w zależności od naszych potrzeb, będziemy szukać różnych usługodawców, ponieważ każda firma ma inną specyfikację i działa na nieco innych zasadach, dlatego też mimo, że pod terminem “drukarnia” często kryje się jedno wyobrażenie, to w praktyce można wyróżnić więcej rodzajów tego typu firm.

Continue reading “Wizytówki, podręczniki, tomiki, czy gazety lokalne i ogólnokrajowe – czyli co możemy wydrukować w drukarni” »

Czy druk rzeczywiście przestaje istnieć. Chociaż mówi tak wielu, należy stwierdzić, iż to nie do końca słuszne stwierdzenie. Dlaczego?

Twierdzi się, iż stanie się to już niedługo, że w sumie już się to dzieje. Nastanie więc taki dzień, że książki drukowane znikną z rzeczywistości, a wszystko będzie cyfrowe. Być może tak się stanie na razie się jednakże wydaje, że chociaż ludzie mało czytają to można zaliczyć do tego ogólne podejście do czytania. Nie chodzi jedynie o książki, lecz o samą kulturę czytania.

Continue reading “Czy druk rzeczywiście przestaje istnieć. Chociaż mówi tak wielu, należy stwierdzić, iż to nie do końca słuszne stwierdzenie. Dlaczego?” »