Autor: PREVOLUTION

Kreowanie wizerunku to zadanie, które zwykle spychane jest na samym dole na liście priorytetów, nawet w dużych przedsiębiorstwach. Zdarza się przedsiębiorstwa w ogóle nie mają w swoich strukturach specjalisty zajmującego się Public Relations, nie wspominając o całym departamencie. Absolutnie warto jednak rozplanować odpowiednio budżet i przeznaczyć na kreowanie wizerunku jakieś pieniądze. Najlepsze wyjście – zgłosić się do osób specjalizujących się w tej kwestii. Agencja (zobacz marketing bezpośredni ) public relations jest wspaniałym wyjściem. Oddajemy w jej ręce opiekę nad naszym wizerunkiem, a przy tym mamy gwarancję, że naszą firmą opiekują się najlepiej wykwalifikowani fachowcy.

Powinniśmy znaleźć jak najlepszą firmę. Najlepszą, to wcale nie znaczy, że najdroższą. Szukajmy ze spokojem, porównajmy propozycje, spotkajmy się z przedstawicielami kilku agencji i dopiero wówczas zadecydujmy. Sprawdźmy to jak zaprojektowana jest strona agencji, czy jej pracownicy w czasie spotkania wzbudzają nasze zaufanie.

Obecnie obejrzyj także (http://www.czystal.wroclaw.pl/) ten tekst, który jest niesamowicie ciekawy. Zrób to właśnie w tym momencie! Zobaczysz, że faktycznie należy to zrobić!

Poczytajmy opinie w sieci. Dobra agencja pr dba również o własny wizerunek. Jeżeli tego nie robi, to w jaki sposób zadba o nasz?

Mocne wejście Twojej firmy

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Gdy już się zdecydujemy postarajmy się umówić na rozmowę z człowiekiem, który będzie zajmował się naszą marką. Istotne jest, abyśmy mieli do niego zaufanie. To jest osoba, która w naszym imieniu będzie przesyłać informacje do mediów, ważne jest więc żeby był zorganizowany, pewny siebie i kontaktowy. Umiejętności także są niezwykle istotne. Sprawdzajmy to. Ważne aby był to człowiek samodzielny, żeby nie było konieczności poprawiać jego tekstów napisanych o naszej firmie itp.

PR korporacyjny ma sporo odmian. Dowiedzmy się czy agencja, z którą chcemy podjąć współpracę ma doświadczenie w działaniach, które są nam potrzebne, czy ma doświadczenia w naszej branży. To wszystko ma wpływ na to na jakim poziomie zostaniemy obsłużeni i czy wizerunek stworzony przez agencję na pewno będzie taki, jak zaplanowaliśmy. Złe działania agencji mogą stworzyć więcej szkody niż brak działań w ogóle. Szczególnie uważnie dopytujmy o działania w momentach kryzysowych. Jeżeli mamy jakieś doświadczenia, stało się w naszej firmie coś złego, co wymagało interwencji specjalisty PR – zapytajmy o możliwe reakcje w tej sytuacji. Będziemy mieli pewien obraz działań agencji, a to pomoże nam podjąć ostateczną decyzję o podjęciu współpracy lub jej braku.

Źródło: PRTime