Aktualnie coraz więcej osób stwierdza u siebie problemy z prawidłowym widzeniem. Jest to bez wątpienia efekt tego, iż niezwykle dużo czasu spędzamy przed ekranami komputerów, telewizorów czy telefonów, które negatywnie wpływają na nasze oczy. Dużą rolę odgrywa także dostęp do specjalistów i możliwość skorzystania z ich pomocy – jeszcze kilkadziesiąt lat temu w celu wizyty u okulisty nie wystarczyło zwyczajne pójście do przychodni. Ludzie mieli znacznie bardziej ograniczone możliwości, w związku z czym bardzo często po prostu żyli ze swoją wadą wzroku bez żadnego leczenia. We współczesnych czasach na szczęście jest inaczej, i w razie jakichkolwiek kłopotów możemy w prosty sposób otrzymać pomoc.

skuteczna korekcja astygmatyzmu

Autor: Mossy Carey
Źródło: http://www.flickr.com

Do często występujących wad wzroku zalicza się astygmatyzm. Jest to dolegliwość powodująca, iż osoba na nie cierpiąca widzi rozmazany obraz w pewnym obszarze swego widzenia. Jest to wynik wady budowy gałki ocznej, która nie zachowuje symetrii i w którejś osi jest dłuższa – na przykład oko ma większą wysokość niż szerokość lub odwrotnie. Jest to szczególnie uciążliwe, jako że nawet bardzo dokładnie dobrane szkła kontaktowe czy okulary nie są w stanie stuprocentowo zniwelować tej wady.

Nie masz pewności odnośnie tego zagadnienia? Najlepiej sprawdź szczegóły polski stomatolog dublin przedstawione właśnie na tej stronie. Wszystko było starannie opisane.

W dzisiejszych czasach coraz bardziej powszechna jest laserowa korekcja astygmatyzmu, poprzez którą istnieje możliwość ograniczenia tej wady.

Nie ulega wątpliwości, iż tego typu zabiegi mogą stanowić świetną alternatywę dla tych, którzy nie chcą chodzić w okularach lub soczewkach. Pragnąc na zawsze pożegnać się z wadą wzroku na pewno warto przemyśleć takie rozwiązanie. Naturalnie powinniśmy być świadomi, iż jeżeli faktycznie interesuje nas laserowa korekcja wzroku rekonwalescencja może trochę potrwać- laserowa korekcja wzroku rekonwalescencja. Z reguły pacjent po tym zabiegu stosunkowo szybko dochodzi do siebie, aczkolwiek zaleca się minimum miesiąc urlopu oraz ograniczenie wszelkiego wysiłku fizycznego, uprawiania sportu oraz wystawiania się na słońce.

Niezależnie od tego, czy naszym problemem jest astygmatyzm, daleko- czy krótkowzroczność, w przypadku gdy noszenie okularów na co dzień jest dla nas uciążliwe, z pewnością warto przemyśleć wspomniane operacje laserowe. Współcześnie coraz częściej kończą się one pełnym sukcesem i dużą poprawą jakości widzenia, dzięki czemu możemy zapomnieć o zmartwieniach z tym związanych.