Poligrafia to dziedzina techniki, zajmująca się procesami tworzenia druku. Wykorzystuje się ją do produkcji książek, broszur albo ulotek. Stosuje się ją również do nadruków na tekstyliach oraz wyrobach ceramicznych. W taki sposób przygotowane produkty są później wykorzystywane w procesie reklamy, więc tego typu metody są powszechnie używane przez różne firmy, aby zbudować świadomość własnej marki.

Dzisiaj takie standardowe ulotki nie gwarantują reklamowego powodzenia, tak więc właściciele firm muszą prześcigać się w znajdowaniu pomysłów na innowacyjne gadżety firmowe. Takie, które przyciągną uwagę potencjalnego odbiorcy. Najbardziej skuteczne są przedmioty codziennego użytku, a są to przykładowo szklanki, torby materiałowe albo – http://www.prtime.pl/firma/zarzadzanie-kryzysowe/?lang=pl – notatniki.

Zaprezentowany temat opisaliśmy mając na myśli Twoje oczekiwania. Czekamy na twoją informację, czy podoba Ci się ten tekst. Daj nam znać – przejdź do strony internet kolonia obrazów .

Dzięki nowoczesnym technologiom i rozwojowi technik wykorzystywanych w drukarstwie jest możliwość, żeby na te przedmioty nanieść logo firmowe, niezależnie od surowca, z jakiego są wykonane.

Źródło – ulotki szczecin

Drukarnia

Źródło: http://www.sxc.hu

Drukarnie dostają obecnie sporo tego rodzaju zleceń. W jaki sposób powstaje wyrób poligraficzny? Przebieg jego powstawania możemy podzielić na dwie części. Jedną z nich jest przedprodukcyjna, druga produkcyjna. Faza pierwsza składa się z dwóch części – pierwsza polega na zrobieniu wywiadu z klientem, żeby w odpowiedni sposób dopasować projekt do jego wymagań, druga zaś obejmuje wszystkie prace przygotowawcze w drukarni. Duża część zamówień poligraficznych wykonywana jest na konkretne zamówienie, by najlepiej dopasować gadżety reklamujące do danej firmy. Poligrafia obejmuje przeróżne typy druku. Najbardziej popularne i najczęściej stosowane rodzaje to drukowanie wypukłe, drukowanie płaskie i drukowanie wklęsłe.

Doczytaj: poligrafia szczecin

Mówiąc o poligrafii warto powiedzieć też o sitodruku. Jest to oddzielna forma druku, używa się jej na koszulkach albo bawełnianych torbach. Polega na nanoszeniu przez wcześniej zrobione sito farby drukarskiej, która przechodzi przez niezakryte oczka siatki. Najbardziej znaczącym momentem całe produkcji jest przygotowanie grafiki z logiem firmy. Jeśli grafika ma być wielokolorowa to wtedy robimy separację kolorów i w tym celu do innego robimy oddzielne sito.