W czasach kiedy niemal wszyscy posiadają w domu komputery, zapełnianie wolnych chwil grając w gry komputerowe zrobiło się niesamowicie popularne. Nie wszyscy rozumieją ten fenomen oraz nie praktykują tego typu rozrywek. Natomiast warto samemu spróbować aby przekonać się jak wciągająca jest to rozrywka jak też ile możliwości dzięki temu mamy. Jakie mamy rodzaje gier komputerowych?

kliknij w źródło

Autor: daniel_jurena
Źródło: http://www.flickr.com
Pośród wszystkich rodzajów gier na komputer można wyróżnić kilka najbardziej popularnych typów. Pierwszym z nich, ogromnie lubianym są gry fabularne. Można dzięki nim zazwyczaj wcielić się w postać jakiegoś bohatera, który w takiej grze wciąż się rozwija i ewoluuje. Jest on coraz lepszy i zdobywa nowe umiejętności, przechodzi też różne misje. Często będzie to gra fantasy, osadzona w takim właśnie świecie. Kolejnym lubianym rodzajem gier są gry przygodowe, tutaj gracz musi rozwiązać różne zagadki posiłkując się różnymi rzeczami czy narzędziami.

Bardzo popularne są gry strategiczne. Graficznie widać ich podobieństwo do planszówek. W tego typu grach należy umiejętnie rządzić krajem albo też dowodzić wojskiem tak, ażeby odnieść sukces pod względem ekonomicznym lub wygrać wojnę. Jednym z typów gier strategicznych są gry przeglądarkowe, które zyskują coraz większą popularność. Można grać w nie przez internet, bez konieczności nabywania gry w sklepie (ekstra źródła). Lubianym typem gier są gry zręcznościowe, gdzie musimy wykazać się refleksem oraz szybkością. Należą do nich znane zapewne wszystkim platformówki jak również strzelanki. Na pewno sporo osób miało z takimi grami do czynienia.

gra fantasy

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Gry symulacyjne pozwalają poczuć się przykładowo jak operator dużego urządzenia lub pojazdu. Mają one z reguły bardzo zgodną z rzeczywistym obrazem grafikę i są dostępne w wielu wersjach. Bardzo ciekawy jest na przykład symulator lotu, który daje możliwość wcielić się w postać pilota samolotu. Panowie szczególnie lubią gry sportowe. Za ich pomocą możemy pograć w jaką tylko dyscyplinę sportu chcemy. Na pewno niesłabnącą popularnością cieszy się granie w piłkę nożną i możliwość organizowania rozgrywek wspólnie z kolegami. W bardzo pożyteczny sposób pomagają w nauce gry edukacyjne.

Jeśli czytasz o publikującej interesującą Cię treść nowej stronie, to w pierwszej kolejności zweryfikuj info (https://www.eliquids24.pl/) odnośnie źródeł, z których czerpie ona informacje.

Są coraz częściej używane w szkołach jako dodatkowa pomoc dydaktyczna. Dziecko w interesujący i zajmujący sposób może przyswajać sobie wiedzę, jakiej nauka nie będzie bardzo żmudna albo nudna.