Niestety nic nie jest wieczne, jakkolwiek byśmy byli najpiękniejsi, a nasz wóz najwspanialszy. Niechybnie w przyszłości my się zestarzejemy, a nasz samochód będzie musiał zostać zezłomowany.

Mielibyśmy szczęście, gdyby udało nam się odsprzedać samochód, zezłomowaniem zająłby się wtedy ostatni właściciel. Niemniej jednak jeśli już nam się zdarzy taka konieczność, trzeba być cierpliwi, działać bez pośpiechu. Warto sprawdzić, czy aby na pewno auto złom łódź (czy też w naszym mieście) posiada należyte zezwolenia miejscowego starosty do zezłomowania auta.

Czy wiesz, że łatwo możesz powiększyć zakres swej wiedzy wiążącej się z przedstawianym zagadnieniem? Po prostu kliknij ten odnośnik i zobacz tekst!

Niestety, gdy nie dopilnujemy tego, może się zdarzyć, iż zapłacimy karę pieniężną za nie dopilnowania obowiązku zezłomowania wozu. Podobnie może się skończyć, kiedy uznamy, iż warto iść na łatwiznę i sprzedamy nasze auto komuś, kto deklaruje że zajmie się tą sprawą za nas.

Ford Fiesta

Autor: order_242
Źródło: http://www.flickr.com

Bezpieczniej jednak poświęcić ździebko swojego czasu, i odnaleźć odpowiadający nam Auto złom Warszawa (jeśliśmy z Gdańska). Takie firmy złomują wozy po różnych “przejściach”. Nie każdorazowo powodem złomowania wozu jest jego wiek. Czasami jest ona skutkiem karambolu. Niezależnie od tego jaki był powód zezłomowania, powinniśmy mieć odpowiednie poświadczenia. Oto one: dowód osobisty ostatniego właściciela pojazdu, w przypadku współwłasności również dokument potwierdzający tożsamość współwłaściciela. Oprócz tego potrzebujemy: dowód rejestracyjny auta, kartę samochodu jeżeli takowa była wydana.

Jeśli przyjdzie nam zezłomować samochód służbowy, należy do wymienionych dokumentów dołączyć KRS albo wpis do ewidencji gospodarczej. Zadaniem firmy zajmującej się złomowanie pojazdów Warszawa (czy w naszym mieście), jest sprawdzenie autentyczności danych zarejestrowanych w dokumentach z danymi samochodu, a zatem sprawdzenie numerów ramy itd.. Firma złomująca ma obowiązek wydać nam odpowiednie poświadczenia: o unieważnieniu karty pojazdu oraz poświadczenie o złomowaniu samochodu. Następnie w przeciągu tygodnia od dnia zezłomowania firma złomująca musi wysłać do miejscowego urzędu gminy poświadczenie o zezłomowaniu. Od tego czasu właściciel auta ma trzydzieści dni (zobacz urlop na żadanie 2020) na wyrejestrowanie autu. Pożądane byłoby przed wyrejestrowaniem wozu uregulować zaległe opłaty ubezpieczeniowe, (jeśli mamy zaległości oczywiście) .
Tagged with: |