W jaki sposób zareklamować firmę? To pytanie zadaje sobie większość początkujących jak i tych ze stażem przedsiębiorców w branży budowlanej. Główna zasada: firma musi solidnie wykonywać zlecone prace. Nic tak nie przekonuje przyszłych klientów do skorzystania z usług danej firmy, jak satysfakcja poprzedniego pracodawcy. zadowolony klient opowie o swoim zadowoleniu średnio trzem osobom, niezadowolony co najmniej ośmiu.

Billboard

Autor: Ursula Stalder
Źródło: http://www.flickr.com

Klienci zwykle szukają osoby z polecenia, ponieważ w tej branży szczególnie łatwo o niedoświadczone „ekipy”. Najlepszą reklamą są dobrze wykonane usługi, ponieważ usatysfakcjonowani klienci zareklamują nas w swym środowisku. Niewątpliwie dużą skuteczność mają działania w Internecie. Poprzez własną stronę, ogłoszenia – firma budowlana ma szansę na zwiększenie swojej widoczności w sieci i poszerzenie grona potencjalnych klientów. Od jakiegoś czasu sporo dyskutuje się o ochronie środowiska i oszczędzaniu energii, a odzwierciedlenie tego trendu dostrzec można w także w innych dziedzinach, do których należy również budownictwo.

Z każdym rokiem przybywa osób decydujących się na tak zwane budownictwo ekologiczne. Firma budowlana może zaoferować swe usługi dużej grupie osób, dla których ekologia jest istotną kwestią. Wykonywanie tego typu budynków w ofercie firmy okazaniem nowoczesnego, proekologicznego podejścia do życia. Podobną jakość uzyskujemy wprowadzając do oferty usługi budowlane z wykorzystaniem farb ekologicznych, materiałów budowlanych i wykończeniowych produkowanych przez firmy troszczące się o ekologię i bezpieczną utylizację odpadów przemysłowych.
ogrodzenie budowlane wokół placu budowy

Autor: Crispin Semmens
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli w swojej ofercie firma posiada produkty ekologiczne, takie jak farby i impregnaty, wykładziny, gwarantuje bezpyłowe prace remontowe, to swoje działania marketingowe może skierować do owej licznej rzeszy klientów. Przygotowując ofertę marketingową, firma powinna wziąć pod uwagę np. strony internetowe poświęcone problemom związanym z astmą i alergią. Są to miejsca odwiedzane przez przyszłych klientów. Zapraszamy do zapoznania się ze sprawdzoną firmą: [link].