Każdego dnia polskie firmy tracą znaczące pieniądze w wyniku wszelakich przestępstw, oczywiście mowa w tej chwili o złodziejstwie. Wiadoma sprawa: niby złodziejstwo to wbrew pozorom nie jest ogromny kłopot Polski, w rankingach wcale nie jesteśmy na bardzo wysokich pozycjach jeśli wchodzą w grę przestępstwa tego typu, lecz można w sumie powiedzieć, że w większości przypadków niechroniona firma jest mocno narażona na poważne straty!

A szczególnie sklepy są mocno narażone na takie zjawiska. Trzeba zatem się zabezpieczyć przed złodziejstwem. No dobra, lecz co zrobić? No cóż, okazja nierzadko czyni rabusia! Zdecydowana większość osób charakteryzuje się ogromną uczciwością, lecz czy istotnie taka firma, w której nie ma kamer nie będzie działała na nieuczciwych jak swoista płachta na byka? A więc warto zamontować kamery przemysłowe, ponieważ jeśli jakiś potencjalny złodziejaszek zobaczy kamerę, będzie obawiał się ryzyka. Nawet jeżeli istotnie dojdzie do kradzieży, mamy do dyspozycji nagranie, które możemy przekazać funkcjonariuszom policji, wielce możliwe, że złapią owego przestępcę.

Jednak już umieszczanie takowych nagrań w Internecie, np. w serwisie Youtube, legalne wedle prawa nie jest. Naturalnie przestępca pewnie nie pozwie nas do sądu, lecz jakby nie patrzeć łamanie przepisów prawnych wskazane to raczej nie jest. Gdy ogląda się nagrania w Internecie, widać, że nierzadko przedsiębiorcy niby inwestują w kamery, lecz cóż z tego skoro twarze są niemalże nie do poznania? Niech monitoring nie będzie tylko swoistym straszakiem, chyba warto zapłacić nieco więcej za kamery do monitoringu, lecz no przynajmniej mieć później solidne dowody, które teoretycznie można nawet przekazać sądowi. Najodpowiedniejsze kamery to takie, które najzwyczajniej pozwalają od razu wszystko oglądać na komputerze. No i dzięki właśnie takowym technologiom można sensowniej doglądać własny biznes. Posiadamy firmę w Łodzi bądź Szczecinie, ale obecnie jesteśmy w Finlandii albo na Kubie? Cóż, wszędzie jest dostęp do Internetu, więc będziemy mieli możliwość monitorować swoją firmę na bieżąco, z każdego miejsca na kuli ziemskiej.