Opony są bardzo istotną częścią każdego samochodu, chociażby ze względu na to, że są jedynymi elementami dotykającymi podłoża podczas użytkowania. Od ich kondycji więc zależy w dużej mierze bezpieczeństwo osób użytkujących dany pojazd. Z tego powodu tak istotne jest systematyczne wymienianie opon na nowe. Wiele osób nie wie o tym, jakie zagrożenie związane jest z posiadaniem w aucie zużytych opon.

Podobnie znaczącą sprawą jest powinność zmiany ogumienia na zimowe.

Jeśli zaciekawił Cię ten artykuł, to sprawdź informacje, które również są na niniejszy temat. Zawsze lepiej jest wiedzieć więcej.

W Polsce nie obowiązuje co prawda przepis, który zakazuje poruszania się w zimie na letnich oponach, jednak większa część kierowców zdaje sobie sprawę z zagrożenia, jakie pociąga za sobą takie postępowanie. Nie bezpodstawnie takie opony na zimę zostały opracowane. Zarówno opony letnie, jak i te na zimę zostały opracowane tak, aby w wybranych warunkach pogodowych gwarantować najwyższy poziom zabezpieczenia.

Specyfika opon zimowychJak już zostało wspomniane, zmiana ogumienia w zależności od pory roku ma za zadanie zagwarantować maksymalne bezpieczeństwo uczestnikom ruchu. Niedostosowanie opon do pogody stwarza zagrożenie biorące się ze specyfiki wybranych opon. Ogumienie na zimę wykonane jest z odmiennej mieszanki gumy niż to letnie. Jest to guma o większej twardości i odporniejsza, opony te przeznaczone są do jazdy po drodze ze śniegiem i z lodem.

Opony na zimę

Źródło: Interopony.pl

Dzięki specjalnej konstrukcji takiej opony droga hamowania jest skrócona, nawet w niełatwych warunkach.

Jeżeli ten temat Cię , to zapewne zainteresuje Cię też nowa wiadomość (http://hurtopony.pl/opony-do-samochodu/jeep/cherokee) na omawiane zagadnienie, ponieważ też ma atrakcyjne informacje.

To natomiast pozwala na uniknięcie groźnych sytuacji na drodze. Wymianę ogumienia na zimowe zaleca się przy pojawieniu się pierwszych mrozów.

Gdzie nabywać ogumienie?Jednym z najważniejszych pytań, jakie zadają sobie posiadacze aut, jest to, czy nabywać opony nowe, czy używane. W pierwszej kolejności powinno się pamiętać, że decydując się na kupno opon używanych trzeba mieć na tyle wiedzy, by być w stanie określić ich kondycję po wyglądzie. Kupno opon nowych z profesjonalnego sklepu daje gwarancję ich jakości, a co z tym związane bezpieczeństwa. Wbrew pozorom pod hasłem „tanie nowe opony zimowe” można odszukać również punkty oferujące produkty dobrej jakości i szanowanych firm. Opony to akcesoria tego rodzaju, na których nie powinno się oszczędzać. Autor: