Jeszcze parę lat temu Internet wykorzystywany był przeważnie do tego, by komunikować się z bliskimi, poszukiwać rozrywki oraz informacji na wszystkie interesujące nas tematy. Aktualnie sytuacja wygląda nieco inaczej, bo Internet nieustannie się rozwija, dostęp do niego ma coraz liczniejsze grono osób na całym świecie, a zakres jego popularności nieustannie się poszerza. W którym kierunku następuje jego rozwój?

internet, technologie

Źródło: freepik.com
Nie jest ciężko zaobserwować, że Internet i projektowanie sieci światłowodowych coraz bardziej jest nam potrzebny w codziennym funkcjonowaniu. To właśnie online weryfikujemy rozkład jazdy autobusów, nabywamy bilety samolotowe, rezerwujemy hotele, płacimy rachunki, dokonujemy zakupów… Rozwój Internetu postępuje niezwykle prędko, co częściowo wynika z tego, że coraz więcej firm widzi w tym swe szanse na dodatkowy zysk albo oszczędności kosztów- więcej na ten temat: alterWEB Banki coraz częściej promują własne mobilne czy internetowe platformy, ażeby zmniejszyć ilość kosztownych oddziałów do potrzebnego minimum. Firmy promują się coraz chętniej online, ponieważ marketing mobilny i internetowy to bardziej ekonomiczne i bardziej atrakcyjne rozwiązanie aniżeli audio reklama – (muzyka do sklepu) standardowa. Popularne stają się również różnego rodzaju gry, aplikacje oraz platformy, jakie coraz częściej zastępują formy rozrywki, z których korzystaliśmy jeszcze kilka lat temu. Zmiany takiego typu można mnożyć naprawdę długo. Ten temat szerzej opisano tu- czym jest marketing mobliny

laptop, internet, strona www

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba mieć jednakże świadomość tego, że rozwój Internetu niesie za sobą też wiele zagrożeń. Mowa nie tylko o możliwych uzależnieniach, jakie nie są w dniu dzisiejszym niczym szokującym, ale też wielu innych niemiłych konsekwencjach. Powinniśmy wspomnieć głównie o zagrożeniu wiążącym się z kradzieżą danych osobowych i włamaniami systemów bankowości internetowej. Mimo stale rozwijanych zabezpieczeń, hakerzy bez przerwy znajdują skuteczne sposoby działania. Powinniśmy zatem wykorzystywać niełatwe do rozszyfrowania hasła i sprawnie nimi zarządzać za pomocą odpowiednich narzędzi na przykład chrome hasła. Pomyśleć należy też o zabezpieczeniu swego komputera i telefonu- pomoc znajdziesz tu: hasła chrome.