Sprawy, jakie należy regularnie wyjaśniać z Urzędem Skarbowym.

Każdy bez wyjątku podatnik powinien mieć wszystkie kwestie objaśnione, jeśli chodzi o jego sprawy w Urzędzie Skarbowym. Z tego względu, gdy ktokolwiek jedynie poczuje, że zagadnienia, jakie trzeba systematycznie mieć wyjaśnione z Urzędem Skarbowym nie będą w jego wypadku załatwione w taki sposób, jak należy to musi dbać o to, by kwestia taka była szybko objaśniona. Szczególnie, kiedy zbliża się czas rozliczania podatkowego sprawy takie trzeba mieć uporządkowane na bieżąco.

Z Niemcami w handlu koncertowo się rozumiemy

Mamy bardzo zawiła historię, Inaczej myślimy w wielu sprawach, nasz związek był dość burzliwy teraz jest nieco lepiej, ale nie idealnie – mówi Polak do Niemca, na to ten drugi odpowiada: ale jest przecież jedna dziedzina, nie potrzebne nam słowa, by się rozumieć? Polak aż się zakrztusił, bo do głowy przyszły mu dwuznaczne myśli. Niemiec też się roześmiał, bo wie, że zabrzmiało to śmiesznie. Po chwili już jednak poważni potwierdzili, że rozumiemy się bez słów w interesach, w handlu między naszymi krajami.

W jaki sposób stać się bardziej profesjonalnymi biznesmenami?

Trzeba uszanować naszych przedsiębiorców, bo choć działają w ciężkich czasach, to jednakże jakoś sobie jakby nie patrzeć potrafią poradzić. Jednak nigdy nie ma takich sytuacji, iż najzwyczajniej wiemy autentycznie wszystko. Zatem można powiedzieć, że jako biznesmeni w żadnym wypadku nie powinniśmy nie zwiększać sukcesywnie własnej wiedzy. Dobra, ale w końcu często sytuacja jest taka, iż mamy mega kłopot z tym by nareszcie np. prowadzić w odpowiedni sposób negocjacje z innymi przedsiębiorcami.

Jak tworzyć biznes, to głównie ze Słowacją

Nie mówi się o tych historiach w mediach, bo nie jest to efektowna historia dla stacji informacyjnych, ale jest się czym pochwalić: nasz handel ze Słowacją w ciągu ostatniej dekady skoczył znacznie do góry, wzrastając o… 300 procent. Tak wielki skok raduje, ale też skłania do snucia prognoz, jak utrzymać tak pokaźny wzrost. Jak podkreślają specjaliści, tendencja ta może się utrzymać, jednakże nie może zabraknąć nowych inwestycji.