Jakie uprawnienia przysługują osobom osiedlającym się w Polsce przy postępowaniu w sprawach przed urzędami?

Teraźniejszy prąd podróżowania obywateli różnych narodowości między państwami, chociażby za pracą powoduje, że w Polsce jest coraz więcej osób z innych krajów. W trakcie swojego pobytu w kraju, większość składa do krajowych instytucji publicznych wnioski o azyl. Wnioski o osiedlenie się lub też podania o zgodę na zawarcie małżeństwa.

Wypadek przy pracy powinien być udokumentowany

Jakie kwestie nas zainteresują przy posiadaniu firmy?

Z pewnością warto się namyślić nad tym, czy już wszystko wiemy odnośnie uruchamiania przedsiębiorstwa i czy mamy pojęcie gdzie musimy się wybrać w tych różnych kwestiach. Im dokładniej wszystko będziemy otrzymywali ustalone, tym większa będzie nadzieja na to, że w między czasie nic nieprzyjemnego nas nie zadziwi.

Praktyczny materiał opisujący znaczące zagadnienia – certyfikat ISO 9001, certyfikat ohsas 18001 i deklaracja zgodności CE

W tym artykule zajmiemy się trzema fascynującymi, na pozór nieco skomplikowanymi, lecz również niesłychanie ważkimi kwestiami. Powiemy sobie o tym co znaczy pojęcie certyfikat ISO 9001, czym jest certyfikat ohsas 18001 oraz także omówimy sobie kwestię deklaracji zgodności CE.
Najpierw wyjaśnijmy sobie pierwszą kwestię. Certyfikat ISO 9001 to jeden z systemów zarządzania jakością, a konkretniej mówiąc jest to norma międzynarodowa, która wytycza wymagania które koniecznie powinien realizować system zarządzania jakością.