Gdzie się zgłosić kiedy komputer ma awarię?

Jeśli nasz komputer zaprzestaje działać tak jak należy, to przeważnie stajemy przed dylematem, czy go naprawiać czy jednak kupić nowy. Chodzi o to, aby niepotrzebnie nie wydawać za dużo, a poza tym przeważnie jesteśmy tak przyzwyczajeni do własnego sprzętu, że trudno nam się z nim rozejść. W dodatku zazwyczaj dzieje się tak, że zepsuje się on zupełnie nieprzewidzianie, a co się z tym łączy znajdują się na nim ważne dla nas informacje, do których w tym momencie w najmniejszy sposób nie mamy szansy się dobrać.

W jakiej firmie opłaca się zamówić outsourcing IT?

Fakty są takie, że informatycy w naszym kraju są ogólnie bardzo dobrymi fachowcami. Zwłaszcza mowa w tym momencie o programistach. Jednakże w żadnym razie nie można sądzić, iż chodzi tylko o walory intelektualne, przebyte doświadczenie, doskonałe podejście do zleceniodawców, etc. Fakty są takie, że czymś niezmiernie ważnym jest także to, iż szczerze powiedziawszy polscy informatycy są relatywnie tani. Przecież statystyczny mieszkaniec Polski zarabia dużo mniej, aniżeli Norweg, Kanadyjczyk czy Włoch.

Parę refleksji na temat komputerów i komputeryzacji, która zdobywa coraz więcej dziedzin człowieczej egzystencji

Komputery są współcześnie w tak powszechnym użytku, że w każdym mieszkaniu jest przynajmniej jedno takie urządzenie, a czasami nawet każdy z domowników ma swoją własną maszynę. Postęp w informatyzacji przyczynił się do tego, że współczesny komputer przybiera coraz skromniejsze rozmiary: jeżeli kiedyś przypominał przysadzistą szafę na okrycia wierzchnie, to dzisiaj bez problemu zmieści się nawet w dziewczęcej kieszeni. Pecety, które jeszcze jakąś dekadę temu stały na biurkach lwiej części uczniów, obecnie bywają zamieniane na przenośne tablety i oczywiście mają o wiele większy potencjał niż ich elektroniczni zwiastuni.