Leczenie ortodontyczne sprzyja nie tylko utrzymaniu zdrowych zębów, przyzębia, stawów skroniowo-żuchwowych ale także dobremu samopoczuciu (komfortowi jamy ustnej), skreśleniu niektórych wad wymowy, estetycznemu kształtowi uśmiechu, a także modzie.W zależności od wskazań lekarskich lub pragnienia pacjenta, wykonywane są stomatologiczne zabiegi kosmetyczne.

Nie ma ściśle określonego przedziału wiekowego, w którym robi się leczenie ortodontyczne. Zwykle pierwszej oceny zgryzu wykonuje pediatra, gdy dziecko ma około 2 lat i pełne uzębienie mleczne.

Ortodonta to lekarz do którego najczęściej trafiają dzieci w wieku 8-12 lat kierowane przez pediatrę, lekarza stomatologa, laryngologa rzecznik (polecamy nasz odsyłacz) logopedę. Dzisiejsze sposoby pozwalają na efektywne leczenie ortodontyczne też osób dorosłych. Także osoby starsze bywają pacjentami ortodonty bo bywa i tak, że na poczatku trzeba poprawić zgryz by można było następnie wykorzystać zadowalające leczenie protetyczne. Po wpisaniu w wyszukiwarce słowa ortodonta najwięcej ogłoszeń pojawia się z miasta Wrocław.

Można wskazać na pewne objawy, które winny skłonić chorego do odwiedzenia gabinetu ortodonty i skonsultowania się z tym lekarzem. Przejawy te są trochę różne dla dzieci i dla osób dorosłych.

Gabinet stomatologiczny

Autor: Army Medicine
Źródło: http://www.flickr.com

Implant, wszczep czyli inaczej ciało cudze wszczepiane do organizmu w sprawie odtworzenia naturalnej przeznaczenia prawnik (polecamy www) estetyki niesprawnego organu. Nagminnie stosowane są implanty uzupełniające tkanki twarde.

Implanty nader szeroko wykorzystywane są też w chirurgii estetycznej, na przykład w postaci najpopularniejszych silikonowych implantów piersi.

W świecie zmiany ciała termin to odnosi się do implantów podskórnych, implantów transdermalnych bądź implantów w miejscach intymnych, wszczepianych nie zawsze przez wykwalifikowanych lekarzy.Jednymi z najbardziej modnych są implanty stomatologiczne, imitujące stracone zęby. Implanty są jednakrównież stosowane np. do osadzania egzoprotez. Autor :

Aktualna implantologia ortopedyczna i stomatologiczna bazuje na zjawisku osseointegracji (osteointegracji) odkrytym przez Brånnemarka. Technika implantologiczna obejmuje w stomatologii również procedury rekonstrukcji kości na przykład podniesienie zatoki szczękowej. Robi się je przy zastosowaniu tworzyw kościozastępczych lub kościotwórczych, które również są pewnego wersją implantem. Bez tych środków wszczepienie implantów u ludzi z zaawansowaną paradontozą lub chorych na osteoporozę jest niemal niemożliwe.