Zwróćmy uwagę nieco bardziej polskie góry!

Nawet najkrótszy pobyt w polskich górach może dużo dać. Choćby z tego powodu, że nasze góry mają sporo do pokazania. Można powiedzieć, iż nierzadko możemy pomyśleć, że gdzieś w Szwajcarii czy nawet na Słowacji jest sporo lepiej, jeżeli w grę wchodzą warunki odpoczynku wysoko w górach, ale czy może to nieco nie ma tej sytuacji, iż najzwyczajniej w wielu przypadkach mieszkańcy Polski nie potrafią docenić własnej ojczyzny?

Jak tworzyć biznes, to głównie ze Słowacją

Nie mówi się o tych historiach w mediach, bo nie jest to efektowna historia dla stacji informacyjnych, ale jest się czym pochwalić: nasz handel ze Słowacją w ciągu ostatniej dekady skoczył znacznie do góry, wzrastając o… 300 procent. Tak wielki skok raduje, ale też skłania do snucia prognoz, jak utrzymać tak pokaźny wzrost. Jak podkreślają specjaliści, tendencja ta może się utrzymać, jednakże nie może zabraknąć nowych inwestycji.

Góry dają nam wiele możliwości

Jeżeli rozmyślamy o własnym wypoczynku, o tym, by zebrać siły, to bez wątpienia chcemy, żeby był on dokładnie taki, jak uwielbiamy. Jeśli lubimy siedzieć w jednym miejscu i nie kochamy chodzić, to bez wątpienia w większości przypadków udamy się nad morze. A przecież góry nie oczekują od nas wpinania się, tam też możemy odpoczywać spokojnie i bez zdobywania górskich szlaków na własnych nogach.