W dzisiejszych czasach w naszym kraju, nie jest łatwo o zatrudnienie. W sensie prawnym, bezrobotną jest osoba niezatrudniona i nie wykonująca innej pracy zarobkowej. Rzecz jasna mowa jest o człowieku, w świetle prawa polskiego, legalnie zatrudnionej. Stopa bezrobocia na miesiąc luty br. wynosiła 10,3%. W Polsce popularne jest zjawisko migracji wewnętrznej, innymi słowy zasadniczo grupowych przeprowadzek ludności z województw, w jakich brakuje zatrudnienia.

logistyka

Autor: Barry Lewis
Źródło: http://www.flickr.com

Zjawisko to przyśpiesza, a stopa bezrobocia powiększa się w wyludnionych województwach. Wbrew pozorom przyczyną takiego przebiegu zjawisk jest właśnie spadek liczby ludności. Ale nie jest tak fatalnie. Jeśli w jednym powiecie ubywa ludzi, to w innym musi ich przybywać. Gorzej jeśli przypuszczalni pracownicy wyjeżdżają za robotą zarobkową do innych państw, lecz to temat na inny temat. Województwa, które cieszą się wzrostem ludności, to: Małopolska, Mazowsze i Wielkopolskie. W tamtejszych urzędach pracy można zdobyć pracę, nie jest to wyłącznie obserwacja czy pogłoska. Wszystko poświadczają cyfry. poziom bezrobocia pozostaje tam na średnim poziomie 7%, co jest najniższym rezultatem w skali kraju. Aczkowliek, mimo że sporo ludzi przyjeżdża za pracą, wciąż istnieje w wyżej wymienionych województwach zapotrzebowanie na pracowników, zarówno fachowców, po studiach jak i tych, którzy nie posiadają wykształcenia. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej frazy: „oferty pracy chrzanów” (znajdziesz: aktualne oferty pracy chrzanów) lub „praca łowicz” aby przekonać sie, że w tych ( bez stresu, nie tylko w tych dwóch miastach) utrzymuje się ogromne zapotrzebowanie na robotników – . Na powiatowej stronie urzędu pracy w Chrzanowie obecnie znajduje się powyżej 100 ofert zatrudnienia do wielu gałęzi tak przemysłu jak i szkolnictwa. Zaś w powiecie łowickim dostępnych jest aż 55 wolnych miejsc w 22 różnych firmach. Wyjątkowym zapotrzebowaniem cieszy się stanowisko logistyka (więcejznajdziesz na stronie https://www.kador.pl/pakowanie).

Opublikowane w tym serwisie wiadomości są dla Ciebie zbyt skąpe? Jeśli tak, to wejdź na stronę deklaracja vat 7, na której przeczytasz zbliżone tematy.

praca

Źródło: flickr.com

Ponownie, wpisując w przeglądarce internetowej frazę: „ praca logistyk” można w prosty sposób przekonać się, że propozycji pracy na to stanowisko nie dość, że nie brakuje to cyklicznie przybywa i to na terenie wszystkich województw – praca jako logistyk. Prawdopodobnie spowodowane jest to uniwersalnością tego zawodu. Technik logistyk organizuje, kontroluje przewóz towarów od producenta do konsumenta wykorzystując informacje płynące z rynku w celu optymalizacji zysków wynikających z wymiany towarowej. Dostarcza towar zgodnie z zamówieniem klienta we wskazane miejsce i czas. Obsługuje zamówienia i organizuje transport wykorzystując w tym celu systemy informatyczne. Jest on „oczami” całej firmy. Jak widać, popyt na robotników w naszym kraju jest duże. Dlatego bezrobotni, przynajmniej ich część mogą spać spokojnie, bo w urzędach czeka na nich praca.