Inspirowanie osób zatrudnionych w przedsiębiorstwie i budowanie ducha zespołu to często najważniejsze cele dla każdego działu zasobów ludzkich. Gdy ludzie są dobrze zharmonizowani – swoje zadania wykonują szybciej i dodatkowo czują mniejszy stres i o wiele chętniej przybywają do pracy. Zapraszamy na incventive.

Mamy do wyboru mnóstwo narzędzi, wykorzystywanych do tworzenia zespołu. Warto je znać i orientować się, kiedy i jak najefektywniej ich użyć. Nade wszystko weźmy pod uwagę wyjazdy integracyjne. Nie muszą to być ekskluzywne wycieczki za granicę, ale oczywiście jeśli przedsiębiorstwo ma na to racie (zobacz sprawdź informacje na stronie), dobrze jest zaoferować pracownikom coś ekstra. Modne ostatnio stało się określenie „incentive”.

Tak właściwie to nic innego, jak integracja zespołu, ale połączona z pewnymi, wyznaczonymi celami biznesowymi. Mogą nimi być dla przykładu poprawienie procesu komunikacji w firmie lub [rodzinne wyjazdy narciarskie] zbudowanie identyfikacji z firmą.

Wyjazdy motywacyjne to kosztowne narzędzie. Zorganizowanie wyjazdu zabiera mnóstwo czasu i wymaga dużych nakładów finansowych od przedsiębiorstwa. Należy liczyć się z tym planując wykorzystać to narzędzie. Gdy mamy pieniądze, ale brak nam czasu, należy zaplanowanie wyjazdu zlecić firmie zewnętrznej. Trzeba tylko wpisać w wyszukiwarkę internetową odpowiednie hasło – jak choćby „imprezy firmowe Wrocław” (przykład oferty: ), żeby w odpowiedzi otrzymać długą listę agencji specjalizujących się w planowaniu tego typu przedsięwzięć. Obsługa podróży służbowych to najczęściej tylko jedna z propozycji takich firm. Dobrze jest zapoznać się z ich całą ofertą i, jeśli tylko środki nam na to pozwalają, korzystać z usług wyspecjalizowanych agencji. Pozwala nam to zaoszczędzić czas, a do tego mamy gwarancję, że wszystkie akcje, które planujemy zorganizować, będą przygotowane na najwyższym poziomie.