Każda firma oraz każdy urząd w ciągu każdego roku działania wytwarza bardzo dużą ilość różnego rodzaju dokumentów. Część z tych dokumentów powinna być przetrzymywana w archiwum. Są jednak i takie dokumenty, które nie muszą znaleźć się w archiwum. Wiele osób zadaje więc pytanie, jaki jest los tych dokumentów: czy mogę one trafić do ogólnodostępnego kosza na śmieci, a następnie na wysypisko?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie naszego kraju przepisami żadne dokumenty, które nie znajdą się w archiwum nie mogą być wrzucone ogólnodostępnego do kosza na śmieci. Wszystkie firmy i urzędy przekazują powstałe u nich (więcej na: brakowanie dokumentów ) do archiwum. Brakowanie dokumentów oraz niszczenie dokumentów powinno mieć miejsce wyłącznie w archiwum.

segregatory

Autor: Timm Suess
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie na rynku działa naprawdę duża liczba firm, które biorą na siebie obowiązek nie tylko przechowywania dokumentów. Firmy te wykonują również niszczenie dokumentów. Firmy tego rodzaju niszczą dokumenty w specjalnie do tego celu przygotowanych urządzeniach, a firma, która zleciła ich zniszczenie otrzymuje profesjonalnie przygotowany certyfikat , który potwierdza wykonanie usługi. Firmy te oferują również dodatkową usługę, którą jest brakowanie dokumentów. W ramach usługi tego rodzaju firma podejmuje się wyszukiwania w firmowym archiwum dokumentacji, która nie musi być już przechowywana a co za tym idzie może zostać oddana do zniszczenia.

Źródło artykułu –

Firmy oferują właścicielom firm bardzo kompleksowe usługi. W zakres świadczonych przez nie usług wchodzi również utylizacja dokumentów.

Czy sądzisz, że w internecie jest za mało wartych polecania postów? Jeśli chcesz wejść na naprawdę przydatny portal, to zalecam ten tekst (http://www.wloskiklucz.com/kontakt/).

Proponowana utylizacja dokumentów przez specjalistyczną firmę świadczącą tego rodzaju usługi zaczyna się od odbioru dokumentów z firmy profesjonalnymi, przystosowanymi do przewozu dokumentów pojazdami. Z usług tego rodzaju firm korzystają na ogół naprawdę duże firmy, które produkują duże ilości dokumentów , a tym samym nie są w stanie poradzić sobie z ich zniszczeniem w niewielkich, zaprojektowanych do użytku biurowego niszczarkach.

Niszczarki biurowe są na ogół zbyt małe, aby poradzić sobie z szybki zniszczeniem dużej ilości dokumentów. Nie ma więc co się dziwić, że firmy zajmujące się utylizacją dokumentacji nie mogą narzekać na brak klientów. Bez wątpienia mogą także liczyć, że w kolejnych latach klientów im nie zabraknie. Na chwilę obecną uważa się, że firmy świadczące takie usługi mają przed sobą świetlaną przyszłość.

Sprawdź również: bezpieczny recykling dokumentów