Nie chcesz oczekiwać w długiej kolejce w czasie rozliczania PIT-u w Urzędzie Skarbowym? Skorzystaj z e-deklaracji

Jak nadchodzi termin złożenia deklaracji PIT do Urzędu Skarbowego tworzą się na miejscu długie kolejki, gdyż najczęściej odkładamy tę powinność na ostatni moment. Jesteśmy w stanie jednak uniknąć tej nieprzyjemności, jak zdecydujemy się korzystać z systemu elektronicznego e-deklaracje. Umożliwia on automatyczne sporządzenie formularza PIT i wyliczenie podatku, a również jego wysłanie bez konieczności posiadania podpisu kwalifikowanego.

Nie musisz wychodzić z mieszkania, aby rozliczyć pit! Dogodnie możesz zrobić to przez stronę internetową!

Każdego roku następuje obowiązek rozliczenia podatków, to obowiązek każdego osiągającego dochód, który nie powinien być zaniechany. Rozliczenie podatku odbywa się przez wypełnienie odpowiedniego formularza pit, a następnie oddanie go w siedzibie Urzędu Skarbowego, do którego przynależy dany podatnik. Od jakiegoś czasu podatnicy mogą skorzystać też z wygodniejszej opcji i deklarować podatek za pośrednictwem internetu.

Chcesz ekspresowo i bez pomyłek obliczyć PIT za 2015 rok?

Sposobów złożenia deklaracji podatkowej jest kilka. To nasz wybór, czy chcielibyśmy powierzyć tę pracę komuś innemu, czy wypełnić sobie PIT samodzielnie – w zwyczajnej, papierowej wersji lub via internet. Wszystkie sposoby są dobre, więc zdecydujmy się na ten, który będzie nam najbardziej pasował i który da nam pewność, iż nasza deklaracja została rozliczona prawidłowo.