Pieniądze na firmę – dotacja z Unii, czy kredyt w banku?

Ze względu na obecną sytuację na rynku pracy – niemałe bezrobocie oraz niewielkie wynagrodzenie – dużo osób decyduje się na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Większość firm wymaga zakupienia specjalnego wyposażenia, warto mieć też środki na zamówienie witryny internetowej, czy rozreklamowanie firmy. Jak zorganizować na to wszystko gotówkę?

Continue reading “Pieniądze na firmę – dotacja z Unii, czy kredyt w banku?” »

Ochrońmy wszelkie dane osobowe swoich klientów!

E-sklepy w naszym kraju, na Węgrzech, w Szwajcarii, Nowej Zelandii albo na obszarze Korei Południowej? Na pewno świetny typ biznesu, gdyby było zgoła odmiennie, to czy ciągle byłyby otwierane nowe sklepy internetowe? Wiadoma sytuacja: bardzo duża liczba dziennych zamówień powoduje, że nawet niszowe e-sklepy ogólnie nie mogą przesadnie uskarżać się na niedobór klientów. Pamiętajmy, iż mimo wszystko prowadzenie e-sklepu, a potem jego prowadzenie, w żadnym razie nie jest czymś prostym.

Continue reading “Ochrońmy wszelkie dane osobowe swoich klientów!” »

Warto pożyczać pieniądze, ale trzeba robić to z głową. W przeciwnej sytuacji możemy mieć bezsensowne kłopoty

Obowiązki pieniężne należy bez wątpienia podejmować trzeźwo myśleć. Tak samo wygląda sprawa, jeżeli chodzi o popularne teraz różne szybkie pożyczki. Są one łatwym pomysłem na zbędne zadłużenie się, jednak nie zapominając kilku podstawowych zasad, mamy szansę skorzystać na ich zaciąganiu.

Continue reading “Warto pożyczać pieniądze, ale trzeba robić to z głową. W przeciwnej sytuacji możemy mieć bezsensowne kłopoty” »

Z jakiej przyczyny praca jest dla nas taka ważna?

W życiu dorosłego człowieka jedną z ważniejszych rzeczy jest profesja. Na pewno gros czytelników pomyśl teraz o tym iż za chwilę będzie o tym, jak długi czas w niej spędzamy. Niewątpliwie jest to prawda jednak ważniejszy jest fakt, że praca nam przynosi więcej niż jedynie środki pieniężne. Jesteśmy tak przez kulturę stworzeni, że sądzimy (całkowicie słusznie), że jeżeli ktoś może pracować zaś nie robi tego jest to zachowanie nieakceptowane najłagodniej powiedziawszy.

Continue reading “Z jakiej przyczyny praca jest dla nas taka ważna?” »