Dywan jest dzisiaj typowym elementem wyposażenia nieomal każdego pomieszczania. Producenci dywanów gwarantują duży wybór asortymentu tak, żeby zaspokoić potrzeby nasze i naszych pociech, sprawiając by ich pokój był tak miły jak to tylko realne. Jest możliwość również wybrać dywan realizujący funkcję edukacyjną. Takie dywany są nie tylko znakomitym pomysłem dla domów, lecz także dla przedszkoli czy świetlic szkolnych, w których najmłodsi mają możliwość nabywać nową wiedzę.

Dywany do przedszkola z atestem są przede wszystkim miejscem zabawy, wobec tego możliwość grania w prostą grę, czy nawet w piłkę nożną na dywanie o wyglądzie boiska okaże się dla nich nie lada doznaniem. Takie dywany ożywiają kreatywność dziecka, pozwalają mu lepiej pojąć otaczający go świat – spójrz na atestowany dywan. Osiągalne są też dywany, jakie urozmaicone o detale fluorescencyjne, promieniują w ciemności, jednak taki dywan uznają raczej trochę starsze dzieci, które oczekują od niego czegoś więcej niż wyłącznie dekoracji pokoju.

idealne miejsce do zabaw dla dzieci

Autor: Ruocaled
Źródło: http://www.flickr.com

Dywany takie są całkiem proste w czyszczeniu. Są to włókna syntetyczne, dlatego usuwanie z nich plam, czy czyszczenie przy przeznaczeniu specjalnej machiny piorącej nie powinno ich zniszczyć. Oczywiście najlepiej jest zwrócić się z taką usługą do kompetentnych jednostek, które potrafią ją przeprowadzić w domu klienta, albo oddać do pralni. Ich walorem jest to, że się nie elektryzują, także izolują ciepło w pomieszczeniu. W przypadku akrylu, który naprawdę jest włóknem nadającym się dla najmłodszych, należy pamiętać, że dywan z niego wykonany jest klejony.
Dywany do szkoły codziennie są poddawane nie lada sprawdzianom na wytrzymałość. Szuranie, bieganie, przesuwanie sprzętów to czynności często realizowane przez najmłodszych i młodzież. W związku z tym powinno się zwrócić uwagę na to, by wybierane tworzywo charakteryzowała odporność na zanieczyszczenia i sposobność łatwego czyszczenia.

W związku z tym w pomieszczeniach narażonych najczęściej na zanieczyszczenia, takich jak przedpokoje, łazienki, oraz klasy lekcyjne w szkołach odpowiednio sprawdzi się wykładzina PVC. Nie znaczy to, że podłoże okaże się jednostajne, na rynku osiągalne są towary, które umożliwiają ustawienie dowolnych wzorów na posadzce.