Potęga informacji jest niezmiennie panująca i to w wielu momentach naszego życia. Przykłady znajdziemy przykładowo w handlu

Wydaje się, że funkcjonujemy już w tak nowych, „cyfryzacyjnych” czasach, iż nie ma już miejsca na tradycyjne środki wyrazu, jak papier czy druk. Nic bardziej błędnego, zwłaszcza, gdy mówimy o Polsce. Być może w krajach zachodnich prezentuje się to bardziej zdecydowanie, bo tam druk mierzy się już z wielkimi trudnościami, i być może do nas także to dojdzie w swojej najgroźniejszej postaci, jednak to dopiero prognoza przyszłości. Dlaczego? Wystarczy popatrzeć jak wygląda u nas handel.

Nowoczesna drukarnia – realizowane usługi

Różnego rodzaju usługi w postaci wykonywania wydruków i pochodne są obecnie bardzo często poszukiwane. Przede wszystkim przydatne są dla studentów, którzy nie posiadają drukarki i ksero, a powinni przykładowo wydrukować pracę zaliczeniową. Ogromnie często pożądaną usługą jest też wykonywanie kserokopii. Studenci i uczniowie kserują notatki i fragmenty skryptów, potrzebnych do nauki.

Jak długopis zmienił świat

Długopisy, pomimo tego, że pismo odkryto już dawno temu, mają dopiero ponad 75 lat. Posługujemy się nimi dzięki węgierskim wynalazcom. Długopisy początkowo nie były przedmiotami, które przemieniły pisanie. Duży przełom pojawił się dopiero w momencie, gdy zostały one wprowadzone do amerykańskiej armii. Korzystali z nich głównie piloci, którzy mogli za ich przyczyną notować dane dotyczące wahań ciśnienia atmosferycznego.