Jak długopis zmienił świat

Długopisy, mimo tego, że pismo wynaleziono już dawno temu, mają dopiero ponad 75 lat. Zyskaliśmy je dzięki węgierskim wynalazcom. Długopisy na samym początku nie były akcesoriami, które przemieniły piśmiennictwo. Widoczny przełom nastąpił dopiero w momencie, gdy wprowadzono je do amerykańskiej armii. Używali nich w szczególności piloci, którzy mogli za ich przyczyną notować dane dotyczące zmiany ciśnienia atmosferycznego.

Opowieść odnośnie tego z jakich części może składać się profesjonalny plakat

Mając przed sobą pusty brystol, czas i ogólny brak weny, trzeba przyjąć, że stworzenie plakatu nie jest rzeczą banalną. Ażeby ten cel osiągnąć można wykorzystać kolory, grafikę i ogromne pokłady wyobraźni. Trzeba pamiętać, że celem jest zwrócenie uwagi widza i nakłonienie go do tego, by podszedł i zapoznał się z informacjami mieszczącymi się na plakacie. Produkcją plakatów zajmuje się drukarnia we Wrocławiu.

Hydrografika, jedna z najbardziej nowoczesnych technologii transferu.

W pierwszym rzędzie hydrografika pozwala nałożyć różne wzorce na nawet bardzo złożone płaszczyzny. zaniedbane rzeczy nabierają życia, nowe – nabierają indywidualności, tradycyjne stają się niespotykane, a niepospolite – zapierają dech w piersiach. By je stworzyć, trzeba mieć stosowne elementy, do których zaliczają się wanna do hydrografiki, folia, aktywator oraz specjalna przemysłowa zmywarka.