Wszyscy doskonale wiemy, że czasem jakieś dokumenty powinny zostać zniszczone. Ale nie jest to wcale jakaś prosta sprawa. Niektóre firmy muszą stworzyć spis dokumentów, które mają zostać zniszczone. Wszystko jest zależne od tego, jak dokładnie wyglądają procedury w danej firmie. Jeżeli chodzi o niszczenie dokumentów to potrzebne są do tego niszczarki. Ale czasem należy wynająć firmę zajmującą się niszczeniem dokumentów. To o wiele sensowniejsze rozwiązanie, cały recykling dokumentów wykonany przez zewnętrzną firmę.

Niszczarka

Autor: Mace Ojala
Źródło: http://www.flickr.com
Wiadomo, że nie wszyscy mają tak ogromną liczbę dokumentów, żeby nie mogli poradzić sobie samemu z destroy.pl dokumentów. Jednak sporo firm ma z tym problem. Wychodzi na to, że w ciągu dnia jest tworzonych i drukowanych tak dużo papierów, że nie sposób ich zniszczyć, a muszą zostać zniszczone, bo znajdują się na nich poufne informacje. Dlatego niezbędne są firmy, które wyręczą nas w niszczeniu dokumentów. Na pewno uda nam się znaleźć w okolicy jakiś fachowców, a jeżeli nie to warto znaleźć strony www ludzi, którzy prowadzą tego typu firmy. Można umówić się na pasujący nam termin, w którym odbiorą oni od nas pierwszą partię dokumentów do zniszczenia. A my będziemy potrzebowali tylko zorganizować jakieś miejsce, by magazynować dokumenty, które mają zostać zniszczone – więcej. Wiadomo, że najlepiej byłoby żeby regularnie takie dokumenty (http://lrg-lodz.pl/) były niszczone, ale firma będzie pojawiała się raz na tydzień, by je odebrać. Tak, więc musimy stworzyć sensowne procedury w kwestii przechowywania dokumentów, które powinny być rygorystycznie przestrzegane.

Brakowanie dokumentów
Istnieje sporo dokumentów, które powinny być przechowywane. Wtedy trzeba pamiętać o procedurze zwanej brakowanie dokumentów. Polega to właśnie na niszczeniu dokumentacji, która nie powinna być archiwizowana, a dokumenty te, dodatkowo nie mogą też zostać normalnie wyrzucone do zwykłego kosza. Muszą one zostać zniszczone ze względu na znajdują się w nich poufne informacje. Cały ten proces jest uregulowany przez ustawę. Tak, więc należy skrupulatnie przestrzegać wytycznych względem całej tej procedury. Z tego również powodu niszczenie dokumentów nawet w każdej z firm jest niesamowicie istotne – poznaj więcej. Rzecz jasna jedna niszczarka przy biurku sekretarki, to często za mało, dlatego wynajmuje się firmy zajmujące się niszczeniem dokumentów. Płaci się za to duże pieniądze, ale nikt nie chce łamać prawa.