Obcokrajowiec kupujący nieruchomość na Ukrainie musi do zawarcia umowy mieć zaprzysiężone tłumaczenie na język ukraiński.

Język ukraiński – to język należący do grupy języków wschodniosłowiańskich. Posługuje się nim ponad 47 mln ludzi, głównie na Ukrainie, gdzie ma status języka administracyjnego, wykorzystywany jest również przez narodowość ukraińską w Rosji, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Mołdawii, Polsce i na Białorusi. Słownictwo ukraińskie ze względów geograficznych i historycznych uzasadnia naturalne pokrewnieństwo do innych języków wschodniosłowiańskich: silniejsze – do białoruskiego i słabsze – rosyjskiego. Tłumacz słownictwa ukraińskiego powinien mieć świadectwo przyznane przez Ministra Sprawiedliwości.

Urlop okolicznościowy, podatek liniowy oraz obecne składki ZUS. Co trzeba w tych kwestiach wiedzieć?

Urlop okolicznościowy przysługuje pracownikom w przeróżnych sytuacjach. Okres urlopu jest zróżnicowany i jest zależny od konkretnej sytuacji. Rzecz jasna, żeby zdobyć urlop okolicznościowy należy przedtem zwrócić się do chlebodawcy z dobrym wnioskiem, w którym podamy przyczynę takiego urlopu. Powinno się pamiętać, iż jeśli posiadamy pełnomocnictwo do dwóch dni urlopu okolicznościowego, nie musimy wykorzystywać ich po sobie. Dni, w jakich korzystamy z takiego urlopu, możemy wybrać samodzielnie.

Rozliczymy pit w sieci

W sieci wyszukamy wiele porad dotyczących składania zeznania podatkowego pit w sieci. To właśnie tam uda nam się natknąć na mnóstwo programów, które są bardzo pomocne w ich szybkim wypełnianiu. Darmowe programy mają bezsprzecznie większą liczbę sympatyków, jacy z chęcią rekomendują je innym. Wypełnianie deklaracji pit online w takim przypadku nie będzie problemem, natomiast niemało osób wyjątkowo docenia funkcjonalność tego rozwiązania.