Wrocław to jedno z najbardziej zasobnych miast Polski. Dzięki rozwijającym się tutaj firmom, zagranicznym inwestorom oraz aktywnym studentom Wrocław zapewnia wiele ciekawych sposobów spędzania wolnego czasu. W momencie gdy wybierasz się do Wrocławia na weekend lub urlop dowiesz się, że przeżyjesz niezapomniane chwile. Możesz liczyć także o bazę noclegową, wpisując w wyszukiwarkę hasła: hotel Wrocław, hotele Wrocław, otrzymamy całą listę dostępnych miejsc.

atrakcje we Wrocławiu

Autor: falkowata
Źródło: http://www.flickr.com

Osoby, które preferują spacery i bardziej aktywny sposób spędzania czasu mogą odkryć wiele atrakcji, które trzeba niemal zobaczyć we Wrocławiu. Do najbardziej popularnych zalicza się zwiedzanie Rynku Głównego, gdzie znajduje się także wiele klubów i restauracji. Szukając odpowiedniego lokalu warto także pospacerować uliczkami znajdującymi się wokół Rynku. Zlokalizowanych jest ich tam ogromnie dużo, najczęściej ukrytych w starych kamienicach, ich wewnętrznych dziedzińcach oraz piwnicach. Wiele z nich otwartych jest dopiero wieczorem. Jeśli spędzasz czas we Wrocławiu z dziećmi to zdecydowanie musisz odwiedzić Ogród Japoński, Ogród Botaniczny oraz ZOO. Bardzo popularne w szczególności podczas dobrej pogody są wycieczki statkiem turystycznym po Odrze. Zza burty można zobaczyć panoramę Wrocławia oraz miejsca, które z lądu trudno dostrzec – warto zabrać ze sobą aparat fotograficzny. Spacerowiczów mogą także zainteresować ukryte w całym mieście, słynne wrocławskie krasnale. Warto także wybrać się na spacer Promenadą, zobaczyć Most Grunwaldzki oraz postawione w jego okolicy fontanny. Wrocław to miejsce obfitujące w zabytki i ze względu na to jest porównywane z Krakowem. Także (nasz odsyłaczhttp://suknie-slubne.warszawa.pl/destination-romance-by-demetrios/), które dostarczy Ci wiele niezwykle wciągających danych na ten wątek.

Więcej na

Wrocław

Autor: Maciek Lulko
Źródło: http://www.flickr.com

Miejsca te zachęcają zabytkami, które możesz podziwiać podczas spaceru lub jeśli możesz poświęcić więcej czasu także zwiedzać od wewnątrzwnętrze. Wrocław nazywany jest także miastem mostów, których jest tutaj najwięcej w kraju. Część z nich to zabytkowe konstrukcje, które można oglądać z lądu lub zza burty statku wycieczkowego. Spacerując tropami naszych przodków warto także odkryć Wzgórze Partyzantów wraz z Belwederem i położonym w pobliżu Parkiem Słowackiego przy Podwalu. Naukowy oblicze miasta uosabia Leopoldina – zabytkowy główny budynek Uniwersytetu Wrocławskiego położony przy ul. Grodzkiej. Nieopodal znajduje się także Ossolineum z zachwycającym skwerem na dziedzińcu.