Przewodnik. Jak wyrejestrować oraz zezłomować pojazd?

Ażeby wyrejestrować auto należy go najpierw zezłomować. Na początek powinniśmy zatem odnaleźć stację demontażu upełnomocnioną przez wojewodę do wydawania poświadczeń o przyjęciu pojazdu do kasacji (dla przykładu złomowanie pojazdów lub kasacja pojazdów Legnica). Z auto złomem dobrze jest wpierw skontaktować się telefonicznie oraz dowiedzieć się, czy należy dostarczyć auto sami czy stacja proponuje bezpłatny odbiór pojazdu swoją lawetą.

Jakimi sposobami można legalnie pozbyć się samochodu, który nie nadaje się do dalszego jeżdżenia.

Jazda samochodem który będzie miał nieodpowiedni stan techniczny jest zabronione i może skutkować utratą dowodu rejestracyjnego. Lecz w pierwszej kolejności nie jest to bezpieczne, i dla samego kierowcy i dla innych pojazdów. Jeśli się da, to samochód warto naprawić, aby mógł jeszcze jakiś czas służyć, ale niekiedy staje się to zupełnie nieopłacalne.

Jak legalnie wykonać kasację samochodu?

Zdarzają się takie sytuacje, kiedy nasze auto jest już w takim stanie, że absolutnie nie nadaje się do sprzedaży. Pozostaje nam wtedy jedynie kasacja. Warto mieć świadomość jaki sposób tego procesu jest legalny i gdzie możemy wykonać kasacji zgodnej z prawem. Przepisy są jednakowe dla wszystkich miast w Polsce, niezależnie od nazwy miejsca, czy jest to złomowanie pojazdów Wrocław lub auto złom Legnica.