W dzisiejszych czasach PC znajdują się praktycznie wszędzie. Od dekad ludzkość wojuje z złośliwymi wirusami komputerowymi, które mogą zniszczyć sprzęt. Niedawno mikroby wyewoluowały i stały się bronią w rękach państw i band terrorystycznych. Dzień w dzień na całym świecie mają miejsce kradzieże cennych danych oraz próby uzyskania dostępu kluczowych komputerów. Infekcje cyfrowe grożą nawet komórką.

W dzisiejszych czasach pecety są właściwie wszędzie. Od dekad ludzkość walczy z złośliwymi wirusami komputerowymi, które umieją zniszczyć sprzęt. Dzisiaj wirusy zmodyfikowały się i stały się bronią w rękach państw i band terrorystycznych. Dzień w dzień na całym świecie mają miejsce kradzieże informacji oraz próby złamania zabezpieczeń rządowych komputerów.
bezpieczeństwo w sieci

Autor: PointB
Źródło: PointB
Wirusy internetowe grożą nawet smartfonom. Z tego właśnie powodu każda działalność, które przechowuje kluczowe dane, musi przejść audyt jakości bezpieczeństwa informatycznego.

Audyt bezpieczeństwa informatycznego jest ocenianiem całości funkcjonowania systemu komputerowego w działalności. Wykonywany przez zespół najwyższej klasy fachowców od kwestii systemów informatycznych. Taka prawda, że nawet najbardziej zdolny administrator, jakiego masz w firmie, może zrobić błąd, który może mieć koszmarne reperkusje.

Internet

Czasem człowiek nie dostrzega pewnych niuansów, więc warto opłacić audytorów, którzy zerkną na system informatyczny świeżym okiem. Zatrudniając audytorów, masz pewność, że są to fachowcy, którzy mają w jednym paluszku takie rzeczy, jak analiza wymagań czy współczesne zagrożenia informatyczne.

Nie tak dawno w mediach wspomniano o wirusie, który na wiele miesięcy sabotował irański projekt zmontowania głowicy nuklearnej. To zjawisko wskazuje na to, jak wiele fundamentalnych dla ogólnego bezpieczeństwa placówek jest zagrożonych atakiem wrogich państw i organizacji.

Znawcy stwierdzają, że jeśli rozpocznie się trzecia globalna wojna, będzie opierać ona się przede wszystkim na bitwach komputerowych. Samoloty zastąpią zespoły specjalistów, którzy będą próbowali sparaliżować państwa i banki przez bezpośrednie ataki internetowe. To nie jest wizja dalekiej przeszłości, takie zdarzeniu już miało miejsce. Parę lat wstecz grupa rosyjskich hakerów sparaliżowała estoński system sieciowy. Tak będzie wyglądać przyszłość świata.