Coraz więcej ludzi w Polsce ma wyższe wykształcenie, a jednak nie zawsze dyplom gwarantuje dobrą pracę. Ten trend utrzymuje się od kilku lat, dlatego Polska szybko stała się miejscem, w którym odsetek absolwentów ludzi jest stosunkowo wysoki.

praca

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com
Takiemu stanowi rzeczy sprzyja naturalnie łatwy dostęp do edukacji , a także dobry system stypendialny. Mimo tego rynek pacy nie jest w stanie przyjąć tylu absolwentów wyższych uczelni. Oczywiście są takie branże, w których zawsze zatrudnia się nowych pracowników, przykładowo logistyka (szczegóły pod adresem http://www.kador.pl). Jednakoż niektóre branże silniej odczuwają kryzys. Weźmy na przykład branżę edukacyjną. Niż demograficzny bardzo niekorzystnie wpływa na firmy, które oferują tego typu usługi.

Tymczasem nie brakuje pracy dla rzemieślników. W wielu miastach szuka się pracowników fizycznych do różnych prac remontowych. Niewątpliwie także w budowlance oczekuje się doświadczenia.

praca

Autor: Neon Tommy
Źródło: http://www.flickr.com

Pracownicy, którzy potrafią rzetelnie wykonywać swoje rzemiosło są najlepiej opłacani. Interesujące oferty pracy można też znaleźć za granicą. Prawdopodobnie jeśli wpiszemy w google frazę: praca handlowiec, znajdziemy znacznie mniej propozycji niż pod hasłem: praca Anglia.

Szczególnie w Anglii jest duże zapotrzebowanie na pracowników fizycznych. Nawet osoby z niewielkim doświadczeniem , mogą znaleźć ofertę dla siebie. Na ogół bez trudności znajdują zatrudnienie osoby, które wykonują zawód cieśli. praca (zobacz oferty pracy pokojowa) cieśla, to zawód związany obróbce drewna. Nierzadko myśli się zawody cieśli i stolarza. Pierwszy z nich zajmuje się przede wszystkim budową samych elementów konstrukcyjnych obiektu. Sprawdź oferty pracy Chorzów. Stolarz natomiast buduje z drewna części takie jak: podłogi, okna, drzwi. Dobrze jest pamiętać o tej istotnej różnicy, gdy szukamy pracy za granicą. Zawód cieśli wymaga często ekstra umiejętności, jak posługiwanie się profesjonalnymi narzędziami.

Oprócz tego cieśla pracuje na otwartej przestrzeni, a niekiedy w głębokich wykopach. Z tego powodu jest to zawód dla osób silnych i pozbawionych lęku przestrzeni. Pożądane są również zdolności manualne. Zobacz też oferty pracy lublin. Odpowiednie kwalifikacje należny nabyć, chodząc do szkoły zawodowej lub terminując od razu rzemiosła u mistrza cechowego.

Będąc cieślą niestety narażamy swoje zdrowie. Impregnacja drewna wymaga niestety użycia toksycznych substancji. Mężczyzna, który wykonuje ów zawód musi liczyć się z niebezpieczeństwem pracą w szkodliwych warunkach.