Wydawałoby się, iż branża transportowa na naszym rynku z roku na rok ma się coraz lepiej i rozwija się prężniej. Spadające ceny paliw i ożywienie gospodarcze i spadek cen to przyczyny, jakie przekładają się na lepsze prosperowanie przedsiębiorstw przewozowych i warunki przewożenia dóbr, których kilometrówki muszą zostać rozksięgowane. Jednakże zachowanie wysokiej pozycji w branży spedycyjnej to trudna kwestia.

Ciężarówka, transport

Autor: Barry Lewis
Źródło: http://www.flickr.com

W obecnej sytuacji na polskim rynku podwyższenie profitów mogą zapewnić wyłącznie zgromadzone oszczędności i minimalizowanie wydatków, chociaż wielu przewoźników bierze na tapet rozliczanie czasu pracy kierowców i ich kilometrówek . Niestety, prawda jest taka, iż przewoźnicy wykorzystali już większość metod.

Zaciekawił Cię nasz post? Więc wejdź w link do serwisu program pit2019 i ciesz się innymi faktami. W razie pewnych wątpliwości – zwróć się do nas.

Dodatkowym miejscem, gdzie można wygenerować oszczędności, jest praca z walutą po najlepszych kursach oraz wykorzystywanie niskich lub zerowych opłat za transakcje. Oczywiście stały przepływ zwykle wpływa pozytywnie na pozycję przedsiębiorstwa, więc gdy pozycja spółki zaczyna się robić niestabilna, dobrze jest zainwestować w doradztwo w transporcie. Jest wiele firm, które zatrudniają byłych pracowników ITD, których sporym walorem jest fakt, że mają w małym palcu nie tylko prawo, lecz także różne wewnętrzne ustalenia. Sporo przedsiębiorstw proponuje doradztwo transportowe w materii bieżących regulacji które dotyczą zupełnego czasu pracy i czasu przejazdów kierowców, całościowa analiza, rozliczanie i ewidencja godzin pracy kierowców pracujących w przedsiębiorstwie. Firma taka przygotuje też firmę transportową do kontroli ITD (Inspekcji Transportu Drogowego) oraz PIP (Państwowej Inspekcji Pracy).

Co więcej, firma obliczy główne i nadprogramowe honoraria oraz kilometrówki dla kierowców (za nadgodziny, dyżury) oraz delegacje krajowe i z całego świata. Dodatkowym plusem jest szkolenie nowych kierowców aut z z wiedzy o przestrzeganiu czasu jazdy, pilnowaniu przerw i odpoczynków według obowiązujących przepisów krajowych i europejskich, rozliczanie czasu pracy kierowców i zasady mocowania towarów.

Pakiet usług, a zwłaszcza szkolenia kierowców, w jaki wyposaża firmę solidne doradztwo transportowe (oznakowanie dróg w zakładzie pracy) to najlepiej wydane oszczędności.