Osiągnięcie sukcesu w życiu część osób mierzy ilością gotówki, inni z kolei ciekawymi przeżyciami, jeszcze inni osobistym spełnieniem, to znaczy zadowoleniem ze swojego życia.

Tak naprawdę, gdyby zapytać kilka osób co znaczy dla nich słowo sukces, udzieliłyby zapewne całkiem różnorodnych odpowiedzi.
Tak rzeczywiście jest, że każdy ma swoje własne marzenia. Inaczej wyobraża sobie swoje życie. Jest w tej kwestii naprawdę duża różnorodność. Nie wszystkim rzecz jasna udaje się spełnić wizje, jakie są w głowie. Niektóre z planów są często nieosiągalne, lub też za mało się staramy, by swoje marzenia zrealizować. Niektórzy również są zdania, że marzenia dobrze, by zostały w tej strefie marzeń. Może się bowiem okazać, że kiedy dostaniemy to o czym śnimy, możemy być zawiedzeni.

Zapraszamy – naciśnij tu i przeloguj się na następną naszą stronę. Tam czekają na Ciebie świeżutkie i fachowe wiadomości.

Różne wyobrażenia jednak często nie przystają do rzeczywistości. Jeśli chodzi o rozwój osobisty, tu jest chyba jeszcze trudniej. Praca nad własną osobą jest bowiem niesamowicie trudna. Nie każdy ma tyle siły i determinacji, aby temu sprostać.

biurko

Autor: Natania
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy chodzi o pracę nad sobą, to mamy tendencje do nie przyjmowania do wiadomości swoich słabych stron i co najgorsze do nie zauważania ich. Dlatego w tym przypadku tak ważna jest pomoc kogoś innego. Obraz nas samych, jaki jest w naszych głowach, różni się najczęściej od rzeczywistego stanu. Niektórzy są bardziej skłonni do przesadzonej samokrytyki, która jest związana z niską samooceną. Inni z kolei wręcz przeciwnie, uważają, że nie mają żadnych wad.

Pomóc popatrzeć na te kwestie z dystansu może pomóc Coaching. Z pomocą specjalisty, będziemy w stanie zobaczyć i zrozumieć lepiej niektóre rzeczy. To doskonale wpłynie na nasz wewnętrzny rozwój.