Jest największym miastem we wschodniej Polsce, a ze względu na interesującą zabudowę i nietuzinkowe zabytki może się także okazać niezapomnianym celem wycieczki. Lublin, zlokalizowany w odległości zaledwie 100 km od granicy z Ukrainą oraz Białorusią, przyciąga swą historią a także oryginalnymi obiektami. Na które z nich trzeba zwrócić uwagę w czasie wizyty w tym mieście?

lublin

Autor: Wesley Carr
Źródło: http://www.flickr.com
Lokalizacja na terenie niesamowitej Wyżyny Lubelskiej jest jednym z takich walorów, dzięki jakim Lublin stał się miejscem bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów.

Gdy zainteresował Cię zaprezentowany problem, odwiedź serwis wycieczki po wrocławiu, gdzie odnajdziesz dodatkowe informacje. Pogłęb swoje wiadomości.

Czym przyciąga ten oryginalny ośrodek miejski? Dla wielu osób Lublin jest tak naprawdę miejscem istotnych wydarzeń historycznych. To w Lublinie do zawarcia unii pomiędzy Polską i Litwą, to tu miał swoją siedzibę Trybunał Koronny dla Małopolski. W swych dziejach miasto było też ważnym ośrodkiem handlowym i miejscem, w jakim rozwijały się ruchy reformacyjne. W Lublinie w listopadzie 1918 roku zawiązany został Tymczasowy Rząd Ludowy Republiki Polskiej, zaś w 1944 roku miasto to stało się siedzibą władz Polski Ludowej. Obecnie jest ważnym ośrodkiem kulturalnym i akademickim, a swą cudowną architekturą przyciąga turystów coraz bardziej chętnie odwiedzających wschodnie obszary naszego kraju. Jakie rodzaje zabytków cieszą się tu największym zainteresowaniem?

W gronie najbardziej chętnych odwiedzanych miejsc znajduje się teren Starego Miasta, którego wspaniałą ozdobą jest ratusz. Pośród zabytków sakralnych wyróżnia się wspaniała katedra oraz klasztor Dominikanów, jaki z powodu na znajdujące się tu kaplice rodowe jest istotnym miejscem dla miłośników historii. Istotnym celem turystycznych wypraw jest również zamek, którego historia sięga XIV wieku.

Przeczytaj więcej szczegółów w tekście (https://azarex.pl/) – one mogą rzucić zupełnie nowe światło na rozważaną w umieszczonym tutaj poście. Po prostu kliknij ten odnośnik!

Obecnie w jego zabytkowych wnętrzach znajduje się muzeum, jakiego ekspozycja pozwala zapoznać się z przeszłością miasta w ciekawy i przyjemny sposób. Na uwagę zasługuje też pałac Lubomirskich z drugiej połowy siedemnastego wieku. W tym mieście znajduje się duża liczba centrów handlowych, w których można nabyć niezbędne produkty – Ariete.

Zakupy

Autor: Kuba Bożanowski
Źródło: http://www.flickr.com
Dla turystów którzy odwiedzają to miasto ważnym zabytkiem jest również tutejszy żydowski cmentarz, który zachwyca starymi macewami i przypomina o ważnej grupie dawnych mieszkańców Lublina. Lublin to także istotny współczesny ośrodek handlu oraz rozrywki. Na zakupy w Lublinie zdecydowani są mieszkańcy całego województwa lubelskiego, gdyż to tu spotkamy największe markety z artykułami budowlanymi, sprzętu agd czy spożywcze takie jak te: więcej produktów. Warto przyjechać do Lublina żeby zwiedzać, równie jednakowoż korzystnie jest się tu pojawić, ażeby zrobić konkretne zakupy.