Bezpieczeństwo członków brygad staje się współcześnie dla pracodawców sprawą prawie wagi państwowej. I to nie tylko ze czynników czysto formalnych. Jeśli dobry członek załogi będzie miał w pracy zagrażający zdrowiu wypadek, to może doznać uszczerbku nawet poziom produkcji w manufakturze, a także jej reputacja. Stosowanie się do przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, to nie tylko wystrzeganie się sytuacji stwarzających zagrożenie życiu i zdrowiu. Aby być pewnym, że zakład spełnia wymogi bezpieczeństwa, trzeba uzyskać odpowiedź aprobującą na zapytanie: czy używane w zakładzie urządzenia mają konieczne certyfikaty?

egzamin na otrzymanie certyfikatu

Autor: The Forests Dialogue
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli ta odpowiedź będzie pozytywna, to nie ma impulsów do zmartwienia, ale w przeciwnym razie warto bliżej zapoznać się z zagadnieniem: certyfikacja – kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy – maszyn. Z kolei wytwórcy rożnego rodzaju urządzeń, aby zwiększyć sprzedaż, są zmuszeni dbać o jakość swoich sprzętów. Użyte surowce, nowoczesna taśma produkcyjna czy dobrze wykształcona kadra to zaledwie połowa powodzenia w biznesie. Dopiero przeprowadzona certyfikacja maszyn pomoże stuprocentowo usatysfakcjonować kontrahentów. Może nie wszyscy z nich nawet zdają sobie sprawę, że takie certyfikaty w ogóle istnieją. Warto więc zainwestować także w skrupulatne i specjalistyczne przygotowanie swojej oferty.

certyfikacja maszyn:

Autor: Mark Morgan
Źródło: http://www.flickr.com

Aby dane przedsiębiorstwo, niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności, mogło funkcjonować na europejskim poziomie, musi spełniać określone normy. Certyfikaty iso są jednymi z nich. Można przykładowo ulepszyć i chronić obieg informacji w firmie, a w tym przypadku certyfikacja (kliknij po szczegóły) iso 27001 będzie strzałem w dziesiątkę. Z pozoru może się wydawać, że informacja nie staje się tak kluczowa jak technologia czy wykwalifikowany i sumienny podwładny. Jednakże rzeczywistość ukazuje coś zupełnie odmiennego – poufne informacje przedsiębiorstwa są niezwykle cenne i nie mogą dostać się w niepowołane ręce. Oprócz ujednolicenia wewnętrznych przepisów (np. instrukcji kancelaryjnej) należy więc przemyśleć zagadnienie, a jest nim, powtórzmy, certyfikacja iso 27001, o której więcej na stronie .

Następnym etapem w rozwoju jest sprawdzian jakości wyrobów. I w tym przypadku zdefiniowana została norma, której respektowanie podniesie zaufanie tak nabywców, jak i członków brygad. Certyfikacja iso 9001 (poznaj więcej info), bo o niej w tym momencie mowa, pozwala kontrolować proces produkcji tak, aby wyroby były przyjazne osobom fizycznym i pracownikom instytucji, np. budowlanych. Duży napis certyfikacja iso 9001 wyeksponowany na stoisku firmowym podczas targów budowlanych na pewno zaabsorbuje uwagę wszystkich zwiedzających i będzie fantastyczną formą promocji.