Podstawowym wyposażeniem pracy takiej ekipy jest podnośnik koszowy, to znaczy umieszczony na długim wysięgniku kosz, do jakiego wchodzą pracownicy i następnie całość jest podnoszona na właściwą wysokość. W przypadkach sprzętu elektrycznego takie urządzenia spełniać muszą odpowiednie parametry bezpieczeństwa, to znaczy muszą być bardzo dobrze odizolowane od pozostałych części urządzenia.

podnośnik koszowy biały
Ale podnośniki koszowe są stosowane przy wielu innych pracach na kilkumetrowej wysokości. Często stosują je firmy które się zajmują utrzymaniem zieleni do opieki nad drzewami, wykorzystuje je również branża reklamowa czy remontowa. W zastosowaniach tego typu nie ma potrzeby izolowania platformy, co jest konieczne w energetyce, niemniej planując kupno czy wynajem podnośników trzeba mieć na uwadze ich odpowiednią jakość. W związku z tym że praca najczęściej odbywa się na kilkumetrowej wysokości, to każdy podnośnik – nasza strona – koszowy powinien spełniać odpowiednie normy.

Na rynku jest oferowanych dużo rodzajów podnośników koszowych, a wybór najlepszego powinien być uzależniony od preferencji i oczekiwań kupujących (link). Dużą popularnością cieszą się podnośniki przegubowe, teleskopowe i przegubowo-teleskopowe. Pierwsze dwie wersje posiadają sporo ograniczeń jeśli chodzi o zakres pracy, najbardziej uniwersalny jest ostatni model, umożliwiający dotarcie w trudno dostępne miejsca i dokładne umieszczenie kosza dokładnie w miejscu w którym się wykonuje prace. Podnośniki takie posiadają zasięg do kilkunastu metrów, w zależności od wielkości urządzenia i rodzaju użytego podwozia. Dość często są stosowane również podnośniki zwane nożycowymi, przy nich podnoszenie platformy z koszem odbywa się przez rozsunięcie kilku złożonych elementów wysięgnika. Wszystkie podnośniki opisuje szereg szczegółowych parametrów określających dokładnie, przy jakich zadaniach mogą być stosowane i jakie będą ich warunki pracy. Rozważając kupno podnośnika w pierwszej kolejności należy się dowiedzieć, do jakiego rodzaju prac będzie się go używać, i do tego dobrać model (ciąg dalszy tego zagadnienia> http://technicast.pl/tworzenie-modelu-z-odlewu) posiadający odpowiednie parametry.

Zobacz także – firmy oferujące zabezpieczenia przeciwpożarowe.