Jak wyliczyć brutto na netto kiedy chodzi o wypłatę?

Najcięższe okazują się być pierwsze kroki. Trzeba pamiętać o tym, że wciąż najtrudniejsze są początki, szczególnie kiedy idzie o posiadanie firmy. Mamy szansę wówczas poprosić o pomoc, tak abyśmy ciągle posiadali wszystko właściwie wyjaśnione, ponieważ wtedy będziemy posiadali świadomość, że nie będziemy popełniać błędów, które mogą nas wiele kosztować oraz które mogą nas pogrążać, jeszcze zanim na dobre rozkręcimy własną firmę.

Narzędzia użyteczne dla księgowej.

Programy przydatne dla księgowej w przedsiębiorstwie. Na przykład: kalkulator vat, minimalne wynagrodzenie 2015 oraz księgi rachunkowe.

Jeśli prowadzimy własną działalność, codziennie mamy do czynienia z fakturami – zarówno gdy kupujemy towar, jak i sprzedajemy. Biorąc udział w transakcjach sprzedaży i zakupu, musimy sprawnie poruszać się między wartościami netto-brutto.

Konieczne pracownikom informacje na temat zatrudnienia

W sieci systematycznie pojawiają się niezbędne informacje na tematy istotne dla pracowników. Dzięki nieprzerwanemu dostarczaniu informacji na ten temat możemy bez obaw kompletować niezbędne dla siebie odpowiedzi na nurtujące pytania. Wtedy zostają rozwiane wszelkie wątpliwości, m.in. te dotyczące minimalnego wynagrodzenia, urlopu wychowawczego i wysokości składek zus. Ponadto, nie brakuje też artykułów dotyczących zakładania działalności gospodarczej, jaka może odbywać się też w sieci.