Konieczne pracownikom informacje na temat zatrudnienia

W sieci systematycznie pojawiają się przydatne informacje na tematy istotne dla pracowników. Dzięki nieprzerwanemu dostarczaniu informacji na ten temat możemy spokojnie kompletować przydatne dla siebie odpowiedzi na ważne kwestie. Wtedy zostają rozwiane rozmaite wątpliwości, m.in. te dotyczące minimalnego wynagrodzenia, urlopu wychowawczego czy wysokości składek zus. W dodatku, nie brakuje również artykułów dotyczących zakładania działalności gospodarczej, która może odbywać się także internetowo.

Narzędzia użyteczne dla księgowej.

Programy użyteczne dla księgowego w firmie. Mi.in: kalkulator vat, minimalne wynagrodzenie 2015 oraz księgi rachunkowe.

Jeżeli prowadzimy własną działalność, codziennie mamy do czynienia z fakturami – w sytuacji gdy zakupujemy towar, jak i go sprzedajemy. Uczestnicząc w transakcjach sprzedaż-zakup, powinniśmy sprawnie poruszać się między wartościami netto i brutto.

Jak wyliczyć brutto na netto kiedy chodzi o wypłatę?

Najtrudniejsze będą początki. Warto wiedzieć o tym, że ciągle najtrudniejsze są początki, szczególnie jeżeli chodzi o prowadzenie przedsiębiorstwa. Możemy wtedy poprosić o pomoc, tak żebyśmy ciągle posiadali wszystko dobrze wyjaśnione, ponieważ wówczas będziemy posiadali świadomość, że nie będziemy robić błędów, które mają szansę nas wiele kosztować oraz które mają szansę nas pogrążać, jeszcze zanim na dobre rozkręcimy swoją działalność.